היום הפריימריז בעבודה: מי יהיו הפנים החדשות?(וידאו)

מתפקדי העבודה יבחרו היום את הרשימה ■ יחימוביץ' וכבל ייאבקו על המקום הראשון

כ-50 אלף מתפקדי מפלגת העבודה קובעים היום (ג') את רשימתה לכנסת ה-20. מרבית הח"כים המכהנים צפויים להתברג ברשימה, והשאלה הגדולה היא מי יהיו הפנים החדשות. בין המועמדים להיכנס לרשימה הוא אלדד יניב, שזוכה לבולטות תקשורתית רבה, אולם אנשי מחנה בנימין (פואד) בן אליעזר לא שוכחים שהחשיפות שלו הן שהביאו למפלתו ופועלים נגדו; ודני עטר, ראש המועצה האזורית גלבוע, שצפוי להתברג במקום ריאלי. על המקום הראשון נאבקים ח"כ איתן כבל וח"כ שלי יחימוביץ', על רקע האשמות על דילים נגד ראשת המפלגה לשעבר, אולם כבל הכחיש וקרא להצביע ליחימוביץ'. גם ח"כ אראל מרגלית צפוי להתברג במקום גבוה. מרגלית, כבל, מרב מיכאלי ועטר פועלים במשותף להביא לבחירה של ארבעתם.

ברשימת העבודה יש ארבעה שיריונים לנשים במקומות ריאליים, לא כולל ציפי לבני ושיריוני התנועה. על פי הערכות, את שלושת המקומות הראשונים יתפסו יחימוביץ', מיכאלי וסתיו שפיר, ואילו על המקום הרביעי יאבקו ח"כ מיכל בירן, עו"ד רויטל סוויד, בהירה ברדוגו ואיילת נחמיאס ורבין, שנהנית מתמיכת הרצוג וכבל. על המקום המיועד למיעוטים ינסה זוהיר בהלול להילחם בראלב מג'אדלה.

בתוך כך, בליכוד עוד לא נרגעו הרוחות בעקבות אי הסדרים שנתגלו בפריימריז. לציפי חוטובלי ואבי דיכטר, שהגישו ערעור, הצטרפו היום סגן השר לשעבר מיכאל רצון ופנחס עידן, שדורשים ספירה חוזרת של כל הקלפיות. בעקבות צילומי אבטחה של קלפי באור יהודה, ששודרו אתמול בחדשות ערוץ 2, ובהם התגלו פערים של מאות קולות בין התוצאות הרשמיות לבין ספירת הקולות שנשמעת בהקלטה. רצון אף קרא לראש הממשלה להתערב.


המקום שלהם כבר מובטח. לבני והרצוג בעוטף עזה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.