סופית: הבחירות יתקיימו ב-17 במארס, הכנסת תצביע היום על פיזורה

אחרי הדרמה הפוליטית של הימים האחרונים, מערכת הבחירות לכנסת ה-20 יצאה לדרך. ראשי הסיעות סיכמו על תאריך לבחירות. מאוחר יותר תיערך הצבעה על פיזור הכנסת

ההודעה הרשמית על בחירות 2015: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין זימן להיום ב-10:00 את ראשי הסיעות כדי לקבוע תאריך מוסכם לבחירות כלליות לכנסת ה-20. לאחר ישיבה קצרה הוחלט כי הבחירות יתקיימו ב17 למארס – כ"ו באדר.

בשעות הצהריים תתקיים הצבעה בקריאה טרומית על החוק לפיזור הכנסת, כאשר המפלגות שנשארו בקואליציה – הליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי – צפויות לתמוך בו. בכך תגיע לסופה הרשמי ממשלת בנימין נתניהו השלישית, שכיהנה רק מעט יותר משנה וחצי.

יצוין, כי במפלגות החרדיות העדיפו שהבחירות יתקיימו ב-24 במרס – תחילת חודש ניסן בתאריך העברי, היות שהדבר יאפשר לבחורי הישיבות שיוצאים לחופשת 'בין הזמנים' להתנדב במטות.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס אמש מסיבת עיתונאים מיוחדת בה נימק את ההחלטה לפזר את הכנסת, לפטר את השרים לפיד ולבני ולהקדים את הבחירות. "מתוך הממשלה הנוכחית אי אפשר להנהיג את המדינה", הסביר נתניהו. "התפקיד שלי כראש הממשלה הוא לדאוג לאזרחים, להוריד את יוקר המחייה ולדאוג לביטחון, ומתוך הממשלה הנוכחית לא יכולתי לבצע זאת".

נתניהו המשיך ואמר כי "אומנם בצוק איתן הובלתי בהרמונייה עם כל שרי הממשלה את מהלכי הלחימה, מתוך ראייה כוללת ושמירה על ביטחון המדינה, אך בממשלה הזאת היה קשה לעשות את כל הדברים הדרושים לביטחונה של המדינה. הממשלה הזו נכפתה עלי בגלל תוצאות הבחירות משום שהמפלגה בהנהגתי לא קיבלה מספיק מנדטים. ולכן, היו בממשלה הזאת חיכוכים וכיוונים מנוגדים. היא התנהלה תחת איומים, אולטימאטום והתקפות בלתי פוסקות מתוך הממשלה על הממשלה ועל העומד בראשה".

בהמשך דבריו נתניהו תקף את לבני ולפיד, האשים אותם בחתרנות ובכך שהם מדברים הרבה על פוליטיקה חדשה אך בפועל "הם הפוליטיקה הישנה במלוא כיעורה". "הם ניסו לעשות עליי פוטש", הוא האשים.

ראש הממשלה עבר לתקוף את ההתנהלות והעמדות המדיניות של לפיד ואמר כי "חצי שנה לאחר הקמת הממשלה לפיד אמר שהוא שמח למראית המנגינה החדשה מאיראן. שבוע לאחר מכן, כשהוריתי למשלחת ישראל באו"ם להחרים את נאום רוחאני, אמר לפיד: החרמת הנאום היא טעות. בראיון אחר אמר כי אין צורך שהפלסטינים יכירו בישראל", האשים נתניהו ועבר לתקוף את לבני. "בחודש מאי השנה היא נפגשה עם אבו מאזן בניגוד גמור להחלטת הקבינט ובניגוד להחלטה מפורשת שלי שלא לקיים את הפגישה".

בסיום מסיבת העיתונאים, נתניהו טען כי בניגוד לשמועות, הוא לא רקם דילים פוליטיים עם המפלגות החרדיות וקרא לפזר את הכנסת במהרה ולערוך בחירות.

צפו בנאומו התקיף של רה"מ (באדיבות רשת)

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. די למחלוקת!!!!
  לא הבנתם שיש עכשיו בעיות יותר רציניות??????

  11 |
  הגב
 2. אלי ישי די לבזות את מרן!!
  אלי ישי האיש ששנים חזר ואמר כי שס זה לא גובים וזה לא שררה אלא עבדות וכפיפות מוחלטת למרן ומה שמרן אומר זה קודש ואין שאלות וזה מחייב את כולם
  אי אפשר לספור את כמות הפעמים שהוא חזר על זה מבוקר עד ערב.
  וכמעט כמעט שהאמנו לו שהוא אכן פוליטקאי מזן אחר שכפוף לדעת תורה.
  הגיע מבחן ראשון שבו רציתי לראות פעם אחת איך שהוא מקבל את דעת תורה של מרן גם כשזה לא נעים לו וגם שזה מפחית מכבודו ובדיוק את ההפך בענק בממדים חצופים שעוד לא קרו בציבור החרדי.
  מרן בקולו הברור והצלול אמר שהוא ממנה את אריה דרעי ליושב ראש ומחזיר לו את הפקדון
  ואלי ישי במקום לקום פעם אחת, אחת לפחות להגיד זהו דעתו של מרן ואני מקבל ומתבטל אליה , לפחות שיעשה כך למראית העין להצדיק את כל מה שהוא אמר שנים על הכפיפות שלו למרן וששס זה לא שררה אלא דעת תורה של מרן.
  אבל כלום אלי ישי לא עשה זאת פעם אחת אפילו ולא נתן לגיטמיציה להחלטתו של מרן אפילו פעם אחת . ללא בושה כאילו מרן זה אפס ואיזה בובה .
  מה שמראה בבירור שכל מה שהוא אמר תמיד מרן הכל שקר!!! וכל עוד זה היה לו נוח וזה לא פגע במעמדו אז מרן הוא הקובע בשס . אבל כשזה עמד למבחן פעם אחת שנראה באמת שהוא כפוף למרן ראינו בדיוק את השקר הגס .
  החכמה לשמוע לדעת תורה ולמרן זה לא מתי שנוח לך אלא כשזה כואב לך .
  החמור מכל שלא רק שהוא לא שומע למרן אלא בשם כבודו ומעמדו מחריב ומפיל
  את כל מפעל חייו של מרן הרי יודע אלי ישי שכל המחלוקת הזו הורסת את שס שזה מפעל חייו של מרן . וזה לא מעניין אותו מבחינתו שהכל יגמר והעיקר שכבודו לא יפגע.
  באם הוא היה יוצא בהצהרה ברורה אפילו פעם אחת שהוא מקבל את דעתו של מרן שאריה דרעי הוא היושב ראש והוא כפוף אליו כי כך אמרה דעת תורה ובכל אופן אריה דרעי לא היה מפרגן לו אז הייתי מוכן להבין את הכעס של אלי ישי
  אבל במצב הנוכחי למה הוא בדיוק מצפה ? למה? להרוס את שס? להרוס את מפעל חייו של מרן? לזה שנגיד שמה שמרן מינה את אריה דרעי בגלל שהוא חלילה היה סנילי ? או שמרן זה אדם שהכניסו לו דברים לפה חלילה . עפרא לפומיה!!!
  ההפך אלי ישי הוא זה שצריך לבקש מחילה מאריה דרעי ומתנועת שס ובראש ובראשונה ממרן , הוא זה שבז ברגל גסה להחלטת מרן . הוא זה שהורס ומחריב את שס היום.
  ואם יגיד אלי ישי שמה שמרן מינה את אריה דרעי זה בגלל שהטעו אותו וכן' וכו'
  אם ככה גמרת את כל המושג של דעת תורה הרי כל אחד יגיד כך כשזה לא נוח לו לשמוע למה שהגדולים אומרים ,ושלום על ישראל יעשה כל אחד מה שרוצה
  זה הרי כל המושג של לציית לדעת תורה, בלי שתבין ,בלי שתסכים ,עם כל השאלות ,עם כל הכאב , שומעים למרן שומעים לדעת תורה . {אפילו על בהמתן של צדיקים וכו'}
  אלי ישי נראה אותך עומד במבחן וקם ואומר זה מה שמרן החליט ואני מקבל את הדין ומשתפף פעולה יחד עם היושב ראש שמרן החליט עליו , אריה דרעי
  ואז אם תעשה כך ולא יתנו לך את מקומך הראוי בשס נוכל לשמוע אותך מלין
  ונבין את הכאב שלך ותהא צודק בו .
  אך היום שאתה בז להחלטתו של מרן איזו זכות דיבור יש לך ?
  אביר ואציל נפש אריה דרעי שכך דיבר אליך הרי הוא היה צריך לכעוס שאפילו פעם אחת לא קיבלת עליך את הדין שהוא היושב ראש ואתה רק מלבה מחלוקות .
  לא מתאים לך מה שמרן החליט ? אתה לא מסוגל לקבל את ההחלטה הזו ?
  קום ותעזוב את שס .
  כי שס ומרן חשובים לנו יותר מכבודך ומעמדך האישי .
  והערה האחרונה . האם אתה זוכר מה עשיתה לדרעי ולכל אנשי שלומו כשלך נתנו להיות יושב ראש ? אנחנו זוכרים איך סילקת אותם בבושת פנים
  וגם מי שהיה נחשד כמקורב או שדיבר עם דרעי חצי מילנ נגמר הסיפור שלו.
  תחפשו ביום ליום ב' 10 שנים האחרונות איזכור למילה דרעי . מחקת אותו מעל פני האדמה . זה רק תזכורת כי אולי שכחת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב