היום הרביעי למצוד • כל העדכונים

המחבל טרם אותר ובמשטרה מודאגים: "מציאת הנייד לא קידמה החקירה. המחבל עלול לצוץ מכל מקום" {ת"א מוצפת שוטרים}

אין קצה חוט: גם הבוקר ממשיכים אלפי שוטרים ואנשי שב"כ בסריקות ובחיפושים אחר נשאת מלחם, תושב עארה שרצח ביום שישי את אלון בקל ושמעון רוימי הי"ד במסע ירי בלב תל אביב. הורים רבים באזור המרכז ממשיכים להתלבט האם לשלוח את ילדיהם לבתי הספר, ובמשטרה טוענים כי החיפושים אחר המחבל עלולים להימשך עוד ימים ארוכים. במקביל נמשך המאמץ המודיעיני לאיתור המחבל, ובמערכת הביטחון מקווים שחקירת אחיו של המחבל או פיצוח מידע מהטלפון הסלולרי יובילו לפריצת הדרך.

החיפושים מתקיימים בעיקר בשכונות הצפוניות של תל אביב, שם עבד המחבל תקופה ממושכת. החשש הוא מפני האפשרות שהמחבל מתכנן פיגוע נוסף. במקביל נענים במשטרה ושב"כ כמעט לכל דיווח על אדם חשוד – ובמשטרה דיווחו על זינוק חד במספר הפניות.

בתוך כך, במשטרה לא שוללים את האפשרות כי המחבל הור שרצח את נהג המונית אמין שעבאן.

כזככור, מיום שישי האחרון אלפי שוטרים פרושים בכל רחבי אזור המרכז וסריקות נרחבות מתבצעות במספר גזרות שונות, אך רובן ככולן מתבססות על דיווחים של אזרחים.

הניסיון להתחקות אחר עקבותיו של מלחם מתרכז בשלב זה בפן המודיעיני – הן בחקירת אחיו והן בבדיקת הטלפון הסלולרי שלו שנמצא אמש ברמת אביב על ידי עוברת אורח.

האדם שהוביל לזיהוי החשוד בירי בתל אביב, נשאת מלחם, הוא חבר של המשפחה – שזיהה את כלי הנשק. "הנשק הזה כמעט וכבר לא קיים בישראל, ונזכרתי שיש אדם שאני מכיר שמחזיק נשק כזה עד היום – מוחמד מלחם, אבא של החשוד", סיפר האיש.

הוא גם סיפר איך הכל הגיע למשטרה: "התקשרתי אל מוחמד ושאלתי אותו איפה הנשק שלו, והוא ענה שהוא בבית, בכספת. ביקשתי שיבדוק שהוא אכן שם, והוא נסע הביתה במיוחד, תוך חצי שעה התקשר אלי וסיפר שהנשק נעלם. מיד אמרתי לו לדווח למשטרה, וההמשך כבר ידוע לכולם".

הנשק הנדיר שבו השתמש המחבל – צפו בכתבה (באדיבות רשת)

במשטרה מתחזק החשד שמלחם מעורב גם ברצח הנהג אמין שעבאן, בן 42 מלוד, שנורה למוות כשעה אחרי הפיגוע. בערוץ 10 דווח כי יש חשש כבד שהמחבל מסתתר כשהוא מחזיק בן ערובה.

ביקורת רבה מצד העיתונאים והאזרחים על המשטרה שאינה מוציאה עידכונים בענין תפיסת המחבל: אסתי פרז, עיתונאית רשת ב' ומגישה בקול ישראל צייצה בטוויטר למפכ"ל: "‏רנ"צ אלשייך, לתשומת לבך, אין סתירה בין עבודת שיטור טובה ובין הסבר לציבור מה נעשה. אל תשכח שאנחנו האזרחים שותפים למאמץ וגם הקורבנות".

אמש התנהלו סריקות בשכונה שבה עבד המחבל בצפון תל אביב, ונמצא מכשיר הטלפון הנייד האישי של המחבל, המוצאת היא ילדה שגרה ברמת אביב, ברגע שהיא הפעילה אותו כוחות רבים של משטרה ושב"כ הסתערו על הבית.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ביקר אמש את פצועי הפיגוע בתל אביב המאושפזים בבית החולים איכילוב בעיר. בנוסף ביקר רבלין בגן ילדים בעיר וחיזק את הצוות החינוכי במקום. רבלין: "אני כאן כדי להקשיב ולהיות יחד, לא ניתן לטרור לנצח אותנו"

אחרי הפיגוע בת"א התלבטתם אם להשאיר את הילדים בבית ומה כדאי לספר להם? פרופ' רולידר יסביר איך להתמודד עם הפאניקה ברחובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.