היום: השרים יאשרו עונש מוות למחבלים?

ועדת השרים לחקיקה תדון היום בהצעת חוק עונש מוות למחבלים. למרות הרוב המסתמן, תומכי החוק חוששים מעמדת היועמ"ש

היום (א') תכריע ועדת השרים לענייני חקיקה בעניין הצעתו של חבר הכנסת מ'ישראל ביתנו' שרון גל, לחוק עונש מוות למחבלים שהוא מבקש ליזום.

לפי החוק החדש, יהיה שינוי בחוק העונשין כך שעונש מוות יוטל גם במקרה שיש רוב שתומך בכך מבין השופטים, ולא כמו המצב הקיים כיום שבו רק אם יש החלטה פה אחד על עונש מוות -דבר שקרה רק במשפט אייכמן – אז מוציאים להורג את האסיר.

מצד אחד רוב חברי הועדה תומכים בחוק, בין התומכים ניתן למצוא את השרים; דני דנון, אופיר אקוניס, מירי רגב, שרת המשפטים איילת שקד (שנוטה לתמוך בחוק), כך גם השר אורי אריאל שבהתחלה אמר שיעדר מההצבעה אך יכול להיות שיגיע לבסוף. שאר חברי הוועדה עוד לא הכריעו בנושא. סיעת ש"ס תכריע לאחר שתתיעץ עם מועצת חכמי התורה, ואילו השרים גמליאל ואלקין שוהים כעת בחו"ל, בנוסף לכך, ראש הממשלה טרם הביע בפומבי את עמדתו בנושא.

למרות זאת, קיים וויכוח בין התומכים האם להצביע בעד ההצעה זאת בשל המתיחות עם חה"כ אביגדור ליברמן שלא נכנס לקואליצית ה-61 והשאיר אותה תלויה על כרעי תרנגולת, כך שבקואליציה לא ששים להעניק לחבר סיעתו של ליברמן את ההישג.

אם החוק יעבור בוועדת השרים – כשהוא יגיע לקריאה טרומית במליאת הכנסת יצטרכו כל חברי הקואליציה להצביע בעדו, ולהפך, אם החוק יפול בוועדה, אזי יצטרכו כל חברי הקואליציה להתנגד לחוק.

עם זאת, הבוקר פורסם ב'הארץ' כי היועה"מ עומד לקבור את החוק גם אם יעבור בוועדת השרים לענייני חקיקה,

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.