היום כנראה יוחלט: האם הולכים לבחירות?

הערב יתקיים כינוס מועצת גדולי התורה של אגו"י, ובמערכת הפוליטית מחכים בציפיה לשמוע את המסקנות. אם עמדות האדמו"רים יתקשחו, הרי שהמשמעות היא: הולכים לבחירות

האם היום תינתן החותמת שתכשיר את ההליכה המוקדמת לבחירות? אם שואלים את השאלה הזו את בכירי מפלגת 'אגודת ישראל', אז התשובה תהיה: כנראה שכן.

על פי אותם בכירים, מועצת גדולי התורה של המפלגה שתתכנס הערב, צפויה להקשיח את עמדותיה נגד חוק הגיוס, ולהציג דרישות בלתי סבירות לקואליציה, דבר שלא יאפשר את העברת החוק, ויכשיר הליכה לבחירות, למרות הרצון של מספר אנשים במערכת הפוליטית להימנע מהן.

בכיר במפלגות החרדיות אמר הבוקר: "גם אם ליצמן ופרוש יתנגדו להצעת חוק הגיוס ואפילו יאיימו להתפטר מתפקידם, הקואליציה יכולה להעביר את חוק הגיוס גם בלעדיהם. סיעת 'יש עתיד' כבר הודיעה שתתמוך בחוק בקריאה שנייה ושלישית, ולא מן הנמנע שביבי יעביר את החוק ורק אז יפזר את הכנסת".

בתוך כך, בכיר בליכוד אמר הבוקר לעיתון 'ידיעות אחרונות' כי "גם אם נתניהו יצליח לפתור את חוק הגיוס הבחירות בדרך, גלגלי רכבת הבחירות כבר התחילו לנוע. זאת בעיקר על פי השיח של השרים ובראשם אריה דרעי בתקשורת".

היום, יממה לפני פתיחת מושב החורף של הכנסת, צפוי יום צפוף במיוחד שיכלול ישיבת פורום שרינו, ישיבת ממשלה וכינוס ראשי המפלגות, בסיומם ישמע נתניהו את החלטת מועצת גדולי התורה של אגו"י בעניין חוק הגיוס.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה פשוט - גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה... על גפני נאמר אמר רבי ירמיה בר אבא ארבע כיתות אין מקבלות פני שכינה: כת ליצים, וכת חניפים, וכת שקרים - דֹּבֵר שְׁקָרִים לֹא יִכּוֹן לְנֶגֶד עֵינָי, וכו' וכו'

  אחד הדברים הקשים להבנה, מדובר בבעלי מסבירים טובים, מי שזה כל חייהם להסביר שוב ושוב ובכל מקום ובכל מצב, והנה כאשר מגיעים אנו לבחירות כאן הם משנים כיוון ומפתחים מחלוקת והשאלה היא למה, אם הם צודקים וסבורים כי דרכם והשקפתם ובעיקר מעשיהם נכונים וטובים לשם מה מחלוקת מדוע שלא רק יסבירו וישכנעו את הציבור כי דרכם היא הנכונה.

  *ההסבר לכך מאוד פשוט, כאשר הטענות מופרכות, כשלצד השני טענות חזקות ומתקשים להתמודד עימם מפתחים מחלוקת, ואז אין צורך עוד בהגיון מפני שלא השכל עוד עובד אלא הרגשות ובמצב כזה אין צורך בכל הסבר ונימוק רציני, אתה אומר בפה מלא, אני איש מפלגה ופועל למען המפלגה והאינטרסים שלה ואין כל צורך בהסברים מדוע אנחנו עושים כך.

  *זו שיטתו של משה גפני, בכל מקום היכן שאין לו נימוקים טובים חזקים ורציניים להתמודד עם הצד האחר הוא מפתח מחלוקת ר"ל.

  *שימו לב, מאיר פרוש תבע ממנו להתייצב לדין תורה והוא סירב. מדוע? אם הוא סבור כי הוא צודק הלא הוא היה מנצח בדין תורה, אלא מפני שהוא יודע כי אין לו סיכו לנצח בדין תורה הוא לא רצה דין תורה הוא העדיף מחלוקת.

  בירושלים יש לציבור טענות קשות על דגל התורה הגורמת לחורבן והרס גדול לעתיד העיר, הפירוד נעשה בזמן לא נכון מפני שמדובר כאן בהתמודדות כפולה ובמצב שפוגע ישירות בחרדים. **אם הסקרים נכונים היהדות החרדית תיפגע קשות בבחירות הקרובות ותאבד את הרוב שלה במועצת העיר, כולם משלמים כאן מחיר ונקוה כי המכה תהיה קטנה ממה שזה נראה עכשיו, וכאשר משה גפני צריך להתמודד עם שאלות קשות הוא אומר בפה מלא כי הוא רוצה בירושלים מחלוקת!!!!!!!!!!!!! לאחר נאומי האחרים שטענו כי הם רוצים שמערכת הבחירות תעבור בשלום משה גפני נתן להם מוסר ואמר כי מקובל עליו כי בשעה כזו צריך לעשות מחלוקת והוא קורא למחלוקת ואין ממה להתבייש בענין.

  כפי שלמדנו מהמשגיח כי לקרא ולשמוע צריך בין השורות, משה גפני אמר במילים אחרות אין לנו כל סיכוי לנצח אם נתמודד עם הסברה בלבד, רק עם מחלוקת כשהרגשות יעבדו ולא השכל וההגיון אז ירוצו אנשי המפלגה לעבודה. לא רק הוא גם דרעי עובד בשיטה הזו כשהוא רוצה שהציבור יעבוד בלי ראש רק עם רגש, ועם זה אנו מתמודדים.

  על גפני נאמר אמר רבי ירמיה בר אבא ארבע כיתות אין מקבלות פני שכינה: כת ליצים, וכת חניפים, וכת שקרים – דֹּבֵר שְׁקָרִים לֹא יִכּוֹן לְנֶגֶד עֵינָי, וכו' וכו'

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב