הסכם הגרעין עובר לאישור מועצת הביטחון

מועצת הביטחון של האו"ם צפויה לאשר את הסרת הסנקציות על איראן עד לסוף השנה. השגריר הישראלי ימסור הצהרה במקביל

הסכם הגרעין עם איראן: מועצת הביטחון של האו"ם צפויה לאשר היום אחר הצהרים את הסכם הגרעין שנחתם בין איראן למעצמות בשבוע שעבר. על פי התקנון, הדיון יהיה קצר מאוד, עם הצהרות מהירות בלבד של חברות המועצה, ומעבר להצבעה מהירה.

יצוין כי לקראת ההצבעה ישראל איננה פועלת לבלימת ההסכם או אפילו להוסיף לו תיקון הצהרתי כגון דרישה מאיראן לחדול מן הקריאות להשמדתה. במשרד ראש הממשלה ובמשרד החוץ הבירו כי אין טעם בפעילות הנ"ל היות ומדובר ב"משחק מכור מראש", יחד עם זאת צפוי שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור למסור הצהרה במקביל לדיון במועצת הביטחון.

כזכור, אמש נחת בישראל שר ההגנה של ארצות הברית, אשטון קרטר, שהתייחס להכם הגרעין ואמר: "אחת הסיבות לכך שעסקת הגרעין היא טובה, היא שהיא לא מונעת את האופציה הצבאית". לבריו, הצבא משמר ומשפר את האפשרות של תקיפה צבאית במידה שאיראן תפר את כללי ההסכם.

בהמשך יגיע קרטר לירדן ולסעודיה.

בשבת התראיין בנושא שר החוץ של ארצות הברית, ג'ון קרי, ודחה את הטענה כי המעצמות התקפלו בפני איראן: "אין אלטרנטיבה אחרת שהוצעה על ידי המתנגדים. הם שואלים: מדוע לא 'מחצתם' תחת הסנקציות? אני אגיד לך למה, כי זה לא ימחץ אותם. זה הוכח. יש הרבה פנטזיה ב'הסכם טוב יותר'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.