היום: נתניהו יציג פתרון לחרדים בנושא חילולי השבת

מאבק השבת לאן? היום נתניהו יכריע בהצעות החרדים למניעת חילולי השבת, יומיים לפני הכינוס הצפוי של מועצות גדולי התורה שאמור להתקיים בירושלים

48 שעות לאחר שנפגשו ראשי המפלגות החרדיות – דרעי, ליצמן וגפני – עם ראש הממשלה נתניהו בעניין מאבק השבת, היום (ג') צפויה להתקבל החלטה מצידו של נתניהו כיצד לפתור את הבעיה מול הסיעות החרדיות.

בפגישה שנערכה ביום ראשון, ביקש ראש הממשלה מראשי המפלגות להעלות פתרונות אפשריים, ולאחר שיבדקו משפטית ייושמו, כאשר בפגישתם הראשונה הועלתה הצעה כיצד למנוע את חילולי השבת ובהמשך הוגשה אחת נוספת.

נתניהו ביקש מראשי המפלגות יומיים בכדי למצות את הבדיקה המשפטית של צוות לשכתו, זאת על מנת למצוא פתרון ישים לטווח ארוך, בתקווה שלא ייפסל על ידי בג"צ.

היום, בשעות אחר הצהריים, צפויה לשכתו של נתניהו לעדכן את ראשי המפלגות החרדיות בהחלטת ראש הממשלה, איתה יגיעו השרים לכינוס ראשי המועצות ויציגו את הפתרון בפני גדולי ישראל.

גורם בכיר במפלגת דגל התורה מסר ל'אקטואליק' כי הסיבה בגללה לא פורסם מועד כינוס המועצת מראש, אלא בסמוך לכינוס, היא הצפייה לקבל את החלטת נתניהו, זאת לאחר שראשי המפלגות אמרו לגדולי ישראל שהוא מתאמץ לשנות את המצב הקיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.