היום צפוי לעבור החוק להנצחת הגר"ע יוסף זצ"ל

האם בקרוב כל בתי הספר במדינה ילמדו על מורשתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל? ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לאשר היום את הצעת החוק להנצחת מורשת מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. ומדוע החוק מטריד את ארגוני השמאל?

הצעת חוק מיוחדת שיזם חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי מש"ס, לפיה תונצח פעילותו ומורשתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, צפויה לעלות בעוד מספר שעות לועדת שרים לענייני חקיקה, ואם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, ההצעה של ח"כ מלכיאלי צפויה לעבור, בעיקר נוכח התמיכה הרחבה מסיעות הקואליציה הליכוד, הבית היהודי, ש"ס וכולנו שחתומות על החוק הזה עליו פורסם לראשונה עוד לפני מספר חודשים.

מטרת החוק היא להנחיל לדורות את חזונו מורשתו ופועלו של מרן זצוק"ל, אשר שימש כרבה הראשי הספרדי של ישראל, מנהיג רוחני בעל שיעור קומה, פוסק הלכה, מורה דרך, מחבר עשרות ספרים ואפילו חתן פרס ישראל.

בהסבר על הצעת החוק מתברר שמטרתו היא להנחיל לדורות הצעירים את מורשתו וללמד בכל בתי הספר מחרדים ועד אלו הממלכתיים את פועלו למען מורשת ספרד.

 

עשו לייק לעמוד הפייסבוק של אקטואליק ותשארו מעודכנים

 


לאתר 'אקטואליק' נודע כי בעקבות הכתבה על החוק שפורסמה בעבר בערוץ 2, נלחצו חלק מעמותות השמאל הפועלות במשרד החינוך ואף ניסו לבדוק כיצד ניתן למנוע העברתו, זאת לאחר שחששו מהכנסת התוכן החרדי לבתי הספר, אך התמיכה הבלתי מסוייגת של שר החינוך (שמפלגתו חתומה על החוק) והצוות המורחב של המשרד בראשותו, הסיכויים שהחוק לא יעבור קלושים מאוד.

בהצעת החוק נכתב גם כי יקויים "יום הרב עובדיה" שיחול ביום פטירתו, ואף יחולקו מלגות לימודים על שמו לתלמידים מצטיינים.

החוק יחייב הקמת מועצה ציבורית לא פוליטית שתהיה כפופה למשרד הדתות ותקבע ותנהל את הנצחת מפעל חיו של מרן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.