היום שאחרי: בש"ס חוששים כי דרעי יצניח מועמד

 על פי הדיווח ב'ישראל היום', חברי הכנסת של שס דנו באפשרות בה יחסמו את האופציה כי דרעי יצניח מועמד משלו לראשות התנועה, או לחלופין: ישללו את חזרתו של אלי ישי לראשות התנועה

ב'ישראל היום' ממשיכים לעסוק ביום שאחרי אריה דרעי לאור האפשרות שיו"ר ש"ס יצטרך לעזוב את התנועה במידה ויוגש כנגדו כתב אישום בגין עבירות מס והלבנת הון.

הבוקר (רביעי) מדווחים מתי טוכפלד ויהודה שלזינגר ב'ישראל היום' כי חברי כנסת בש"ס מנהלים שיחות ומגעים אינטנסיביים בשאלת עתידו הפוליטי של דרעי. על פי הדיווח ב'ישראל היום', חברי הכנסת של שס דנו באפשרות בה יחסמו את האופציה כי דרעי יצניח מועמד משלו לראשות התנועה, או לחלופין ישללו את חזרתו של אלי ישי לראשות התנועה.

גורם הבקיא בפרטים אומר כי הח"כים השותפים למהלך, (רובם) הצהירו כי בכל תרחיש יפעלו בתיאום מלא, כולל העמדת היו"ר הבא. הקלטה מתוך דיון סגור שעסק בנושא, הגיעה לידי "ישראל היום."  וכך נשמע הח"כ הבכיר מש"ס: "טוב שכרגע אנחנו שותקים ולא מתראיינים, כי זה לא נכון עכשיו לדבר," הוא אומר לחבריו וממשיך "אבל אנחנו לא יכולים להפקיר את הזירה. לא להנהגה בשליטה משלט רחוק (דרעי) וגם לא להנחתה מבחוץ  (ישי) אחד מאיתנו צריך לקחת את זה, מי שימנה חכם שלום".

 

גורמים בש"ס אומרים כי הדברים שנאמרו בישיבה הסגורה נתפס כ"מרד" בעיני דרעי שהבין כי החברים בש"ס קראו עליו תיגר.

כמו כן, דנו  החברים בישיבה ברעיון לגשר בין חכם שלום לבין הרב שלמה עמאר, שמקרוב למפלגת יחד. "חכם שלום מתחנן שיביאו לו את הרב עמאר ואומר, 'נגמרת לי המפלגה בין הידיים,"' תיאר חבר הכנסת בשיחה הסגורה.

חברי הכנסת בשס מוטרדים מכך שדרעי מתכוון להצניח מועמד מטעמו לראשות המפלגה, אם הוא עצמו ייאלץ ללכת הביתה בשל החקירות כנגדו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.