היום שאחרי- יחימוביץ' בראיון ראשון לאחר ההפסד: "אעניק להרצוג כל סיוע אפשרי" – וידאו

חמישה ימים לאחר ההפסד בבחירות לראשות מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ' מתראיינת בפעם הראשונה ואומרת  "ברמה האישית, בוודאי שזה קשה. כישלון הוא כישלון ותבוסה היא תבוסה".

בתכנית "שש" עם סיון רהב-מאיר בערוץ 2, מסבירה יחימוביץ' "את חשבון הנפש שלי אני עושה ואעשה ובוודאי שנעשו טעויות, גם בקמפיין הזה. בחרתי בצורה מאוד מודעת להימנע מקמפיין שלילי, לא לתקוף את בוז'י, להגיד מה החזון שלי ולא מה רע במתמודד האחר" מתגוננת יחימוביץ' "יכול להיות שבמידה רבה זה הרדים את מערכת הבחירות והתומכים שלי נשארו בבית".

יחימוביץ' התחייבה לעמוד לימין היו"ר הנבחר ולסייע לו "יש ערכים שאני מאמינה בהם, ובראש ובראשונה – לקבל הכרעה דמוקרטית באופן מוחלט, להתייצב לצד יושב הראש הנבחר ולתת לו כל סיוע אפשרי, ללא תנאים ודרישות, זו התחייבות משמעותית, ולא מן השפה אל החוץ" הבירה את דבריה "אני לא מבקשת ולא דורשת לעצמי כלום. הגיע הזמן להפסיק את ההתקוטטויות הפנימיות שאני מאוד לא אוהבת".

לשאלה כיצד תפעל במידה והיושב הראש הנבחר יחליט להיכנס לממשלה, התחמקה מתשובה ישירה ואמרה "אני חושבת שחלק מחידוד הזהות של המפלגה, העצמתה והיכולת להוביל אותה להיות אלטרנטיבה שלטונית – הוא לחדד את זהותה באופוזיציה ולא להיבלע. עמדתי לא השתנתה. אנחנו חייבים להיות באופוזיציה כדי לא להיות שוב סרח עודף וקבלן ביצוע של נתניהו. היינו שם בעבר והתמוטטנו בסקרים".

יחימוביץ חזקה את דבריה והוסיפה "עם זאת, אם נתניהו יוביל באמת להסדר משמעותי עם הפלסטינים, אפילו הסדר ביניים, ולא רק להיכנס ולצאת מפגישות – כמו שעושה לבני – אז צריך לשקול תמיכה בו, עד אז אנחנו חייבים להיות באופוזיציה".

צפו בראיון – באדיבות רשת

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.