היום שאחרי מפגן הכיפות בברלין: "קיבלנו תמיכה אדירה"

ביום שאחרי 'מפגן הכיפות', ברלין היהודית התעוררה לבוקר חדש, בוקר של תמיכה חוצת מגזרים ומפלגות – יהודי העיר, כמו גם כלי התקשורת, הופתעו והתרגשו לראות גם מקומיים שבאו להזדהות עם יהודי ברלין, ובהם גם מוסלמים, בעקבות המתקפה האלימה נגד צעיר שחבש כיפה בחוצות ברלין בשבוע שעבר – רבה של ברלין הרב יהודה טייכטל: "אין ספק שברלין התעוררה הבוקר לעידן חדש, קיבלנו תמיכה אדירה ויש לכך משמעות אדירה על החיים היהודיים בעיר, ובכלל בגרמניה ובאירופה כולה"

ביום שאחרי 'מפגן הכיפות', ברלין היהודית התעוררה לבוקר חדש, בוקר של תמיכה חוצת דתות ומפלגות בקהילה היהודית.

בעקבות תקיפת נער שחבש כיפה על ידי מוסלמי-סורי, לפני מספר ימים, נשמעו גינויים חמורים מכל קצוות הקשת הפוליטית בגרמניה.

בעקבות המחאה הגדולה, הוחלט בקהילה היהודית לקיים מפגן מיוחד, תחת הכותרת 'ברלין חובשת כיפה'. במפגן, שנערך מול בניין הקהילה היהודית, השתתפו אלפי יהודים, שחבשו כיפה לראשם, גם כאלו שלא נוהגים לעשות זאת ביום-יום.

יהודי העיר, כמו גם כלי התקשורת, הופתעו והתרגשו לראות גם מקומיים שבאו להזדהות עם יהודי ברלין, ובהם גם מוסלמים.

"היה קהל אדיר של אלפים, הרבה מעבר למצופה", סיפר רבה של ברלין, הרב יהודה טייכטל, "היה מרגש במיוחד לראות כל כך הרבה אנשים חובשים כיפות, וגם כאלו שאינם יהודים, וכל זה בכדי להביע הזדהות עמוקה עם הקהילה היהודית והעברת מסר של גינוי לתקיפה החמורה".

במפגן השתתפו אישים ממפלגות שונות המרכיבות את הפרלמנט הגרמני, לצד אישים בכירים בקהילה היהודית. "אין ספק שברלין התעוררה הבוקר לעידן חדש, קיבלנו תמיכה אדירה ויש לכך משמעות אדירה על החיים היהודיים בעיר, ובכלל בגרמניה ובאירופה כולה", חותם הרב טייכטל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.