היועמ"שים נגד איילת שקד: "פגיעה אנושה בתפקודנו"

22 יועצים משפטים של משרדי ממשלה תקפו את "חוק היועמ"שים" שמקדמת שרת המשפטים איילת שקד. שקד: "דעתם נשמעה ולא התקבלה"

22 יועצים משפטים של משרדי ממשלה שיגרו אמש מכתב מחאה אל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שבו הם תוקפים את "חוק היועמ"שים" שמקדמת שרת המשפטים איילת שקד. כך דווח אמש בחדשות עשר.

היועצים המשפטיים זועמים על החוק החדש שקובע כי יועצים משפטים במשרדי ממשלה ימונו על ידי השר הממונה.

במכתב למנדלבליט כתבו היועמ"שים כי קיים "חשש אמיתי לפגיעה אנושה ביכולתנו לתפקד כשומרי סף", ועל כן הם מצפים לבלימת החקיקה בהקדם האפשרי.

מלשכת שרת המשפטים נמסר בתגובה כי "מכתבם של היועצים המשפטיים הנשלח מטעמם כקבוצת לחץ מבקש להשפיע על הליך חקיקה בכנסת ומהווה אקט פוליטי. קדמו לו הפגנה ועצומה. מעשים אלה משמשים הוכחה נהדרת לעובדה שהיועצים המשפטיים אינם רואים את עצמם אך ורק כפרשניו של החוק אלא מבקשים בנוסף לכך להשפיע על עיצובו משל היו שחקנים פוליטיים.

"דעתם של היועצים נשמעה ולא התקבלה. כעת מצופה מהם לכבד את החלטות הכנסת ולא לנסות להשפיע עליה באופן פוליטי. גם כשמישהו מזיז להם את הגבינה", לשון התגובה.

ח״כ אמיר אוחנה (הליכוד), מיוזמי חוק היועמ"שים, אמר "הנה לכם, בלייב – D9 על הדמוקרטיה הישראלית. שלטון המשפטנים מנהל את המדינה נגד שלטון הציבור באמצעות נבחריו", אמר אוחנה. "‏מי שהיה צריך עוד הוכחה למה חוק היועמ"שים שהגשתי (ולא החוק המסרס שהוגש אח"כ ע"י משרד המשפטים) הוא כה נחוץ. ‏עוד לא מאוחר — נתעקש על הנוסח שהגשתי״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.