היועמ"ש: "אשקול בעתיד את פרסום הקלטות"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נאם הערב במכללת נתניה, שם מסר את התייחסותו לפרשה: "החקירה נמצאת בעיצומה וחשיפת הקלטות מעלה חשש לשיבוש הליכים". היועץ חשף כי ישקול בעתיד את פרסום ההקלטות המלאות.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נאם הערב במכללת נתניה, שם מסר את התייחסותו לפרשה: "החקירה נמצאת בעיצומה וחשיפת הקלטות מעלה חשש לשיבוש הליכים".   היועץ חשף כי ישקול בעתיד את פרסום ההקלטות המלאות.

"החקירות נפתחו לפני כחודש, כשאישרתי לחקור את ראש הממשלה באזהרה לאחר בדיקה משטרתית של מספר חודשים", אמר מנדלבליט. "שתי החקירות מנוהלות ע"י הבכירים במשטרה בראשות מני יצחקי, מפקד יאח"ה בר אור, וצוות חוקרים מצומצם ואיכותי בהנחייתם. בחודשים האחרונים פועלים חוקרי המשטרה ביסודיות ודקדנות כדי לבדוק כל טענה וחשד שמתוארים בחשדות".

מנדלבליט הדגיש בדבריו כי "השיקול היחיד שנלקח בחשבון היה טובת החקירה וחקר האמת, ושיקול זה בלבד. אני ליוותי אישית את פעולות הבדיקה בפרשת 1000".

"הכול היה כדי לוודא שזה בקצב מהיר, תוך ליווי אישי שלי בשיתוף פעולה עם שאר הגורמים", הסביר היועץ את ההחלטה להמתין עם פרסום פרשה 2000. "כדי לעשות שימוש בהקלטות נדרשה בחינה משפטית זהירה וזאת כדי להכשיר את השימוש בהן כחומר חקירה. השאלה לגבי מועד הפתיחה בחקירה לא הייתה פשוטה, הייתה התלבטות בענייין שמא נכון להמתין להבשלת חקירת 1000 או אחרת".

אחרי שבוע של גביית עדויות ממעורבים שאינם חשודים בפרשה (ח"כ איתן כבל והשר יריב לוין), התייצב מוזס לחקירה שנייה באזהרה. עם הגעתו למשרדי להב 433 סירב מוזס להגיב לתמלילים שנחשפו, והשיב רק "בוקר טוב לכולם". בהמשך השבוע ייחקר שוב גם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.