היועמ"ש הורה לחקור: "גדי תיזהר רבין מחפש חבר"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר הערב (חמישי) לפתוח בחקירה נגד חלק מהמפגינים אתמול מחוץ לאולם בית הדין הצבאי בתל אביב,{ בעקבות ההסתה}

"גדי גדי תיזהר רבין מחפש חבר", במילים קראו עשרות מפגינים המזוהים עם הגרעין הקיצוני  של אוהדי בית"ר ירושלים. כעת היועץ  המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר הערב (חמישי) לפתוח בחקירה נגד חלק מהמפגינים אתמול מחוץ לאולם בית הדין הצבאי בתל אביב,

בהודעה הדגיש מנדלבליט כי "אין מקום להשלים עם התבטאויות מסיתות, לא כלפי שופטים, לא כלפי קצינים בצה"ל, ולא כלפי כל גורם אחר במערכת אכיפת החוק ובכלל". הוא הוסיף כי "מערכת אכיפת החוק תפעל בצורה נחושה ובלתי מתפשרת ביחס לקריאות של הסתה לאלימות".

כבר בשעות הבוקר אתמול הגיעו מפגינים למען אלאור אזריה לקרייה בתל אביב. הכרעת השופטים נתנה את האות למעבר מתקווה לזעם – ובהפגנה נשמעו קריאות מסיתות נגד השופטים, הרמטכ"ל גדי איזנקוט וגם התקשורת.

המפגינים איימו, "נצא למלחמה, נשרוף את המדינה". הקריאות לשרוף או להפוך את המדינה חזרו על עצמן בקהל, שהורכב משילוב בין ארגוני ימין לבין אזרחים פרטיים, חברי הפורום למען אלאור אזריה: בהמשך נתנו את הטון "הצל", אנשי ארגון להב"ה, תנועת כ"ך ובעיקר אנשי לה פמיליה, שעוררו מהומה שהזכירה לרבים את מגרשי הכדורגל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אחי ורעי חיזקו ואימצו לבי לבי אתכם
    וכל אותם שופטים רשעים וערב רב אכזרים ומנוולים יש"ו אמן אני פשוט לא מקנא בם חייהם בזבל
    מה שוה משכורת שמנה תמורת קללות כאלה הא?

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב