היועמ"ש תוקעת מקלות בגלגלי החוק

תיקון חוק הגיוס, שאושר בכנסת בקריאה ראשונה השבוע, יגיע מחר לדיון בוועדת חוץ וביטחון וכבר נתקל בקשיים משפטיים. {חוק הגיוס}

ביום שני הבא צפויה המליאה לאשר את תיקון חוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית, אך גורמים משפטיים כבר העריכו כי החוק עלול להיתקל בקשיים וצפוי לעמוד למבחן בג"ץ.

הערב מתברר לחברי הכנסת החרדים כי החוק נתקל בהתנגדות משפטית מצד היועצת המשפטית לוועדת חוץ וביטחון.

היועצת המשפטית של הוועדה, עו"ד מירי פרנקלשור, הוציאה חוות דעת בה נכתב כי נימוקים שמופיעים בהצעת החוק "אינם מצדיקים את הארכת תקופת ההסתגלות בשש שנים וקביעת תקופת הסתגלות נוספת לשלוש שנים נוספות".

עם זאת, בקואליציה מתכוונים לדבוק בנוסח שכבר אושר לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי יגן עליו בבג"ץ.

על פי עמדת הייעוץ המשפטי אין סיבה לקבל את דרישת החרדים להעניק פטור מלא עד שנת 2020 ולעכב את יישום הסנקציות הפליליות לפחות עד 2023.

היועצת ביקורת על כך שאין התייחסות לגבי טיב ההסדר עם החרדים לאחר שנת 2023.

יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עפר שלח מגיב למסמך של היועצת המשפטית של וועדת חוץ ובטחון בנוגע לביטול חוק השווין בנטל: "חוות דעתה של היועצת המשפטית של ועדת החוץ והביטחון, שכיועצת המשפטית של ועדת שקד הייתה שותפה לניסוח חוק השוויון בנטל, מוכיחה את מה שאנו טוענים מהרגע הראשון: התיקון המגונה שמביאה הממשלה אינו חוקתי, לא יעמוד במבחן בג״צ ויגרום נזק ערכי ומעשי בלתי ניתן לתיקון. נמשיך להילחם בו בכנסת, ברחוב ובבתי המשפט."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.