היועץ המשפטי לרב שלוש: סיים את כהונתך

למרות בקשתו של השר לשירותי דת הרב דוד אוזלאי הורה היועמ"ש על הפסקת כהונתו של רב העיר כפר סבא הרב אברהם שלוש

הגאון הרב אברהם שלוש שמכהן כרב העיר כפר סבא משנת 1959 ומסיים קרוב ל- 60 שנות עשיה שהטביעה את חותמה בעיר כפר סבא במחלקות המעוצה הדתית בעיר.

הסאגה עם משרד המשפטים החלה לפני כעשר שנים, אז הרבנות הראשית לישראל ופרקליטות המדינה החליטו להפסיק את כהונתו של הרב בטענה שהרב אינו מתגורר במקום כהונתו אלא בירושלים. הרב עתר לבג"ץ ושם במסגרת פשרה הוחלט שהרב ימשיך בכהונתו כיון שהרב מגיע לעיר ומתגורר בה ברוב ימי השבוע.

הרב ששון טרבלסי יו״ר המעוצה הדתית של כפר סבא מספר ל 'אקטואליק': "לפני כשלוש שנים בעקבות מידע שהגיע לפרקליטות התחילו בצעד חסר תקדים  לעקוב אחר פעילותו של הרב ואיפה הרב מתגורר".

במסגרת המעקבים נראה היה כי הרב מגיע מידי פעם לכפר סבא וזאת בכדיי לחתום על תעודות כשרות, תעודות נישואין ולקיים פגישות במשרדי המעוצה הדתית.

בעקבות כך, הפרקליטות זמינה את הרב לשימוע בעל פה וגם במכתבים, והודיעה לרב שהוחלט להפסיק את כהונתו, מכיוון שהרב לא מתגורר בעיר .

השר לשירותי דת הרב דוד אוזלאי ביקש לדחות את הפסקת כהונתו של הרב, אך לפני חודש זומן פרקליטו של הרב ליועץ המשפטי בכדי להודיע על סיום תפקידו.

היועץ אמר לרב כי ראוי שההודעה על הפסקת הכהונה תצא על ידי הרב,  שלוש שבועות חלפו אך נראה כי בעקבות כך יודיע היועץ בימים הקרובים על הפסקת כהונתו של הרב אברהם שלוש כרב העיר כפר סבא

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.