חוזר למקום הפשע? היועץ המשפטי מגן על דרעי: "עמדתי היא הקובעת"

לאחר שפרקליט המדינה טען כי כי אין זה סביר שדרעי ישוב למשרד שבו ביצע את עבירת השוחד, וכי לא ניתן להגן על המינוי בבית המשפט.היועץ המשפטי יוצא נגד פרקליט המדינה ואומר כי ההכרעה לגבי מינויו של דרעי לתפקיד שר הפנים "נתונה לשיקול דעתו וזה היא הקובעת".

 היועץ נגד הפרקליט: היועץ המשפטי יוצא נגד פרקליט המדינה ואומר כי ההכרעה לגבי מינויו של דרעי לתפקיד שר הפנים "נתונה לשיקול דעתו וזה היא הקובעת".

את הדברים אמר ויינשטיין בעקבות הפרסום ב"הארץ", על כך שפרקליט המדינה שי ניצן אמר כי מינוי השר אריה דרעי לשר הפנים בלתי אפשרי מבחינה משפטית,

"אנו מבקשים לשוב ולהזכיר מושכלות ראשונים", הבהיר – "בדיונים פנימיים היועץ המשפטי לממשלה שומע את מגוון הדעות ובסופו של יום מכריע. הכרעתו היא ההכרעה היחידה ואין זולתה, והיא זו שמשקפת את עמדת המדינה. כך היה וכך יהיה".

ב"הארץ",  פורסם כי ניצן אמר במהלך דיונים פנימיים כי אין זה סביר שדרעי ישוב למשרד שבו ביצע את עבירת השוחד, עוד טען  כי לא ניתן להגן על המינוי בבית המשפט.

 

עמדתו של ניצן, נאמרה רק לאחר שווינשטיין כבר הכשיר את המינוי של דרעי למשרד הפנים. ובעקבות עתירה לבג"ץ בנושא.

דרעי לא צריך לחשוש, על פי הצפוי, מחלקת הבג"צים בפרקליטות תייצג את המדינה בעתירה  לבג"צ ותביא את עמדתו של וינשטיין שקבע כי יש לאפשר לדרעי להתמנות לתפקיד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. על חילול השם רק יום המיתה מכפר. רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום.

    הנוכל והחלאה חורש מזימות איך ואיך, לבסוף למרות כל המזימות יגיע לבית דין של מעלה ויפרעו ממנו על הכל, לנצח נצחים.

    מכלוף דרעקי המתפגר |
    הגב