היועץ המשפטי שוקל שלא להגיש כתב אישום כנגד רה"מ

בסביבת היועץ המשפטי לממשלה עוה"ד אביחי מנדלבליט משתפים בדילמה בהקשר לפרשות ולחקירות רה"מ נתניהו. לדבריהם, היועץ מתחבט האם להגיש כתב אישום כנגד נתניהו

האם תיקי נתניהו לקראת קריסה? הפרשן הפוליטי של חברת החדשות, עמית סגל, דיווח הערב (ג') כי בסביבת היועץ המשפטי לממשלה עוה"ד אביחי מנדלבליט משתפים בדילמה בהקשר לפרשות ולחקירות רה"מ נתניהו. לדבריהם, היועץ מתחבט האם להגיש כתב אישום כנגד נתניהו.

"צריך להבין מה המשמעות של הגשת כתב אישום לא נעול נגד ראש ממשלה" טוענים גורמים בסביבת היועץ המשפטי, "זיכוי נתניהו בבית משפט יהיה ממש חורבן מערכת אכיפת שלטון החוק. אם נתניהו יזוכה לא יקראו לאלשיך להתאבד אלא למנדלבליט".

בשל המורכבות, וכיוון שהמשטרה לא סיכמה עדיין, מנדלבליט לא גיבש את ההחלטה שלו לכאן או לכאן. חלק ממורכבות התיק היא הדו צדדיות – לא מצליחים עדיין למצוא משהו מובהק, חותך, לא נתון לפרשנויות סותרות.

לכן – לאחר המלצות המשטרה יצללו בפרקליטות לתיק עד להחלטה.
העיתונאי שמעון ריקלין , ממקרובי משפחת נתניהו הגיב בדף הטוויטר שלו על חשיפת ערוץ 2: " אחרי כל חקירות נתניהו וכל המאמץ המשטרתי וכל הרעש בשנה האחרונה, ערוץ 2 מפרסם שמסביבת היועמש" אומרים:לא מצאנו משהו מובהק בשום פרשייה. לא יאמן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.