היועץ של אובמה שימתג את לפיד לראש ממשלה הבא (וידאו)

האם יאיר לפיד מתחיל לפזול ימינה ומתכוון לרוץ בבחירות הבאות לראשות הממשלה בהדרכת יועץ מיתוג אמריקני? הפרטים בכתבה

האם הרצוג בדרך לממשלה? אחרי הפגישה בין נתניהו ליו"ר האופוזיציה אמש שהציגה אחדות דעים נגד הסכם הגרעין עם אירן, טוענת יו"ר מרצ גלאון כי היא "יודעת בוודאות שהמחנה הציוני בדרך לממשלה". במחנה הציוני מכחישים ואומרים שזה "קשקוש מוחלט".

לעומת זאת מי שמתחיל להיערך ולכוון לבחירות הבאות הוא יושב ראש מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד שעובד לאחרונה עם יועץ מיתוג אמריקאי בשם אדם האהנפט שעבד בעבר עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, ותפקידו הוא למתג את יאיר לפיד כראש ממשלה.

לפיד והאנפט כבר נועדו בניו יורק, לאחרונה רואים את לפיד בפניה ימינה, בכל מקרה לפיד כבר מכוון לבחירות הבאות.


(באדיבות רשת)

כזכור, ההסכם הגרוע שנחתם בווינה הביא לאחדות דעים (כמעט) בין הקואליציה לאופוזיציה, האם הרצוג יצטרף לממשלה? חברי כנסת מהליכוד אומרים שכן, כך גם זהבה גלאון יו"ר מרצ בטוחה בכך, וזאת לאחר פגישה אמש בין ראש הממשלה ליו"ר האופוזיציה ונאום די דומה שלהם היום במליאת הכנסת, לעומת זאת במחנה הציוני טוענים כי זה 'קישקוש מוחלט'.

בעקבות הסכם הגרעין שנחתם אתמול בין אירן למעצמות בוינה, נפגש ראש הממשלה עם יו"ר האופוזיציה בלשכת ראה"מ, שם עידכן נתניהו את הרצוג בסקירות שניתנו לו בישיבת הקבינט בנוגע להשלכות הביטחוניות של הסכם הגרעין עם איראן -הסכם שהקבינט דחה והצהיר כי ישראל אינה מחויבת אליו, הרצוג אמר בפגישה שההסכם הוא הסכם רע לישראל, הרצוג חזר והדגיש כי הוא מתגייס לעשות הכל למען ביטחון מדינת ישראל.

אמש, לאחר הפגישה, כתב הרצוג בעמוד הטוויטר שלו: "שוחחתי עם נתניהו, הבהרתי שכאופוזיציה נתגייס בכוח לטובת ביטחון ישראל, בקרוב אצא לארצות הברית לפעול לקידום חבילת צעדים ביטחונית שתתאים למצב החדש".

היום (רביעי) בבוקר, התראיינה יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון לתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, לדבריה: "אני יודעת בוודאות שהמחנה הציוני בדרך להיכנס לממשלה והסכם הגרעין הוא  להיתלות בו", בהמשך דבריה הסתייגה מעט גלאון ואמרה כי איננה יודעת האם הרצוג ייסע לוושינגטון בתור שר החוץ בממשלת נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.