היכן לומד הילד שלך? – לקויי בטיחות חמורים התגלו בבתי הספר

בית הספר אמור להיות המקום הבטוח ביותר עבור הילדים שלנו. הורים ששולחים את ילדם לבית הספר מצפים ששם יהיה מוגן ובטוח ביותר, אך מסתבר שהמציאות קצת שונה.

ליקויי בטיחות והזנחה נמצאו בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ, לא בטוח, שאם הייתם נחשפים אליהם, הייתם ממשיכים לשלוח את ילדכם אל בית הספר.

בארגון ההורים הארצי החליטו להילחם בתופעה המסוכנת, מיפו את בתי הספר הבעייתיים ודורשים טיפול מיידי בבעיות.

בבדיקה שערך ארגון ההורים הארצי, התגלה כי ביותר מ-90% מבתי הספר קיימים ליקויי בטיחות חמורים. מבנים ישנים שלא חוזקו ולא נבדקו במשך שנים. בנוסף, נמצא כי מתוך מאה מוסדות שנבדקו ל-95% לא היה אישור של חברת החשמל וב-90% לא היה אישור מכיבוי האש. ברוב המוסדות, כך נמצא, לא קיימת מערכת לכיבוי אש וגם כאשר הייתה מערכת כזאת, היא לרוב לא תקינה. תאריך פג התוקף של המטפים, כבר עבר, מלפני זמן רב.

יו"ר ארגון ההורים הארצי עו"ד גדעון פישר אומר "יש לתקן מידית כל מפגע בטיחותי, אנחנו מודעים לצרכים התקציביים הבלתי אפשריים, אבל כהורים יש דברים שלא ניתן להתפשר עליהם".

בארגון ההורים הארצי דורש לבצע סקרי בטיחות, תברואה וכיבוי אש בכל בתי הספר בארץ. במקביל לכך, הם דורשים להעביר את המסמך ובו פירוט הליקויים לעיון ועדי ההורים המקומיים בכל בית ספר, נושא שמשרד החינוך אוסר עליו.

ראוי לציין, שליקויי הבטיחות נמצאים גם בבתי ספר שמשתייכים לזרם החרדי, אך לא נבדקו במסגרת זו, והיה כדאי שגם בציבור החרדי יהיה מי שירים את הכפפה ויטפל בליקויים הבטיחותיים החמורים שקיימים במוסדות הללו.

במשרד החינוך מגיבים על מציאת הליקויים ודרישת ארגון ההורים הארצי ואומרים: "האחריות על נשוא בטיחות ותחזוקת מוסדות חינוך חלה על הרשות המקומית על פי חוק. עם זאת, המשרד מעביר לרשויות תקציבים לטובת הנושא, עורך ביקורות ונוקט באמצעים אם הממצאים לא מטופלים כראוי".

צפו בראיון באדיבות ערוץ 2:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.