הילדה מהפלג הירושלמי מיררה בבכי: למה אני לא הולכת לגן?

הבוקר נותרו עשרות בנות להורים שמזוהים עם הפלג ברכסים ללא מקום לימודים. ל'אקטואליק' נודע כי שלושה משפחות התקפלו והחליטו לחתום על מסמך התחייבות שבו הם מצהירים שלא ידברו סרה נגד גדולי ישראל, ובתנאי שלא יכניסו את עיתון הפלס לביתם

כשבוע לאחר החלטת בית המשפט בירושלים לעניינים מנהלים שהגן על עיריית רכסים בהחלטתה שלא למצוא מקום לימודים עבור עשרות ילדים חרדים מהפלג הירושלמי ביישוב, הבוקר נותרו עשרות בנות ללא מקום לימודים. ל'אקטואליק' נודע כי שלושה משפחות התקפלו והחליטו לחתום על מסמך התחייבות שבו הם מצהירים שלא ידברו סרה נגד גדולי ישראל, ובתנאי שלא יכניסו את עיתון הפלס לביתם.

ואילו יתר ההורים שלא רצו לחתום על מסמך הכניעה נאלצו למצוא מקומות חלופיים עד אשר יעזבו את העיר.  אחד ההורים מספר בכאב ל'אקטואליק': הילדה שלי הקטנה בכתה הבוקר: 'למה אני לא הולכת לגן כמו כל הילדים', זו ממש רשעות ואטימות של הממסד הליטאי". הערכה היא כי קהילת הפלג ברכסים תתפרק ותהגר למקומות בהם יש מוסדות גדולים של הפלג. "לא זקוקים לחסדי בית המשפט. נלך בגאווה כמו האנוסים בספרד שעקרו למקומות בהם ניתן לעבוד את הקב"ה", אומר לנו אחד העסקנים.

בפלג גייסו 30 אלף שקל עבור הוצאות המשפט שיכריע את עתידם של הילדים שנפלטו ממסגרת הלימודים. "זה בדיוק אפליה כמו בעמנואל", אומר לנו אחד ההורים, שזועק בכאב על הרדיפה שנעשת כנגד אנשי הפלג ביישוב. "כל חטאנו שאנו מזוהים עם הפלג הירושלמי, מה אשם הילד הרך?". אותו הורה טוען כי "התקשורת החרדית שכיסתה את פרשת עמנואל ועסקה בו בהרחבה מוגזמת, ממעטת לעסוק בנושא בגלל "האינטרסים שלהם".  מנגד, בקהילה הליטאית ברכסים טוענים כי "לא ייתכן לשלב ילדים בכיתה שדעותיהם נגד גדולי ישראל".

עו"ד חיים שטיינברגר, שמייצג את ההורים, אומר בשעתו לערוץ 7 כי מדובר בהחלטה מפלה, "מדובר בהורים ששייכים לקהילה החרדית ליטאית ברכסים, כנראה שהוחלט משום מה שהם שייכים לפלג הירושלמי של הרב אויערבך זצ"ל ועשרות משפחות קיבלו הודעה שילדיהם לא יתקבלו לגנים בשנה הבאה".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אל תעשו כזה כותרת בומבסטית של תקשורת ליברלית!!!

  הכותרת מרושעת וליברלית!! יש לשאלה הזאת תשובה פשוטה, כי ההורים לא חותמים על דף מאוד פשוט וברור שמאוד מתבקש!! אל תעשו את המוסד כרשעים בכותרת כזו!! מאוד ברור דרישה כזאת ממוסד, וזה לא שהם לא מקבלים אותם, אלא פשוט שהם לא רוצים לחתום!
  הכותרת נשמעת טוב לאתר, אבל לפעמים צריך בתור אתר חרדי להיות קודם כל הוגן וצודק!

  אליהו |
  הגב
 2. ושאר ההורים ממשיכים לדבר סרה...

  אא

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. דוחה ומגעיל

  ממש מעניין ילדים בגן אחרי איזה רב ההורים שלהם הולכים… ילד בן 4 ידבר סרה בגדולי ישראל… חחח חיים בסרט, אנשים מושחתים ורעי לב אבל אולי זה טוב שהפלג יקימו מלא מוסדות ולא יהיו תלויים בגועל נפש האעלק חרדי הזה
  אין מילים אחרות….

  פשוט שיתביישו להם העסקנים הדוחים האלו, מגעיל אותי להתייחס אליהם בכלל איכסססססס!

  שמעון |
  הגב
 4. גאוותן

  מה הבעיה אם הם שומעים לגדולים שלהם?
  הספרדים גם שומעים לרבותיהם וכן עוד טנשים שןמעים לאבנים אחרים.
  לצערי גם בציבור הליטאי מדברים נגד הצד השני שזה פסול!!
  איזה לב יש למישהו לא להכניס ילדים לבית ספר אך ורק בגלל שהם שןמעים לרבנים שלהם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. הם כמו חברי הכמסת הערבים

  רוצים להיות בכנסת ולדבר נגד…

  חיים |
  הגב
 6. לא מדויק

  לא מדובר בעשרות אלא ב3 ילדים למשפחות מפארות שיעזבו את רכסים ממלכת הרשע בצפון ובעזרת ה סוף גנב יהיה לתליה מר ברנבוים המנהל שעושק את כל הגננות ומכניס להם משכרות ובתנאי שיחיזירו לו כל חודש

  יהודה |
  הגב
 7. לא רוצים אתכם

  צאו מעימנו מחבלים רשעים..
  תפנימו שאף אחד לא רוצה שום קשר איתכם.
  פשוט תתנצרו או תתאסלמו..
  רק אל תכערו לנו את התורה והמצוות!
  הקנאות והקיצוניות שלכם היא היא זו שתשמיד את העולם.
  צאו מעימנו, וקחו גם את אלי ארליך איתכם..

  שועלים קטנים |
  הגב