הילדים החולים זכו ל'אויר לנשימה' כפשוטו בשוויץ

קדמו לטיסת החולים הכנות לוגיסטיות נרחבות והטסת ציוד * אל על וחיים לילד אף מקיימים שת"פ באמצעותו ניתן לתרום נקודות הנוסע המתמיד לטובת פעילות 'חיים לילד' * יו"ר 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר: "המחנה מעניק לחולים אויר לנשימה פשוטו כמשמעו"

לאחר הכנות מדוקדקות שנמשכו חודשים ארוכים יצא מחנה הנופש הבריאותי של 'חיים לילד' לדרכו. השבוע המריאו חולי סיסטיק פיברוזיס על המטוס שיוביל אותם יחד עם המדריכים המתנדבים, הרופאים והפיזיותרפיסטים של הארגון לשוויץ, שם יתארחו במשך שלושה שבועות במחנה קיץ בריאותי שישלב בין ההנאה לבין סיוע של ממש לבריאותם של החולים.
עוד לפני יציאת מחנה הנופש לדרכו, נערכו הכנות לוגיסטיות רבות על ידי מתנדבי 'חיים לילד'. במסגרת ההכנות הוטסו טונות מזון ומוצרי יסוד הנדרשים לשהות המחנה בשוויץ כמו גם ציוד רפואי הכרחי.
עם הגעתם של הילדים לנתב"ג המתינו להם רבה של אל על הרב יוחנן חיות שבירכם בחום, וליווה את המשלחת בכל הסידורים הביורוקרטים כידיד נאמן של הארגון.
ב'חיים לילד' מזכירים את שיתוף הפעולה בין הארגון לבין חברת אל על באמצעותו יכולים הטסים באל על לתרום את נקודות הנוסע המתמיד לטובת הפעילות החשובה אותה עושים ב'חיים לילד' לתועלת חולי מחלות הריאה.
מחנה הקיץ הבריאותי של 'חיים לילד' נערך תחת השגחה רפואית מלאה, ובמהלך המחנה נמשך הטיפול הרפואי בחולים בידי צוות הרופאים והפיזיותרפיסטים שנלווה למחנה באמצעות 'חיים לילד'. אוויר פסגות הרי שווייץ, הוא האולטימטיבי עבור חולי ריאה. במלון "פוסט הוטל" שבעיירה פרפן, כבר התארח בעבר מחנה "חיים לילד ולאור המשוב החיובי, הוחלט בארגון לשוב ולקיים את המחנה במלון זה. האוויר באזור העיירה פרפן הוא צח, חריף וצלול. הנופים ומסלולי הטיולים, משובבי לב, והחולים משלבים בין הנאה לבין המשך הטיפול הרפואי.
יו"ר 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר: "מחנה הנופש הבריאותי מעניק לחולי ה-CF שבוע של התרעננות ו"אוויר לנשימה" פשוטו כמשמעו. אנו מודים לחברת אל על על השירות המסור אותו אנו מקבלים ומזכירים כי לאור שיתוף הפעולה בין החברה לבין הארגון יכולים כל הטסים לתרום מנקודות הנוסע המתמיד לטובת המשך הפעילות לרווחתם ובריאותם של חולי מחלות הריאה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.