"הילדים שלנו ימותו בגלל החגיגה החרדית"

ההסתה לשיא • כתבת דה-מרקר בהתבטאות חמורה: "הילדים שלנו ימותו כי הם ישלמו מחיר החגיגה החרדית ששולטת עכשיו במדינה"

ההישגים של נציגי יהדות התורה בהסכם הקואליציוני שנחתם אמש ממשיכים לעורר גלי הסתה בתקשורת הכללית וברשתות החברתיות. מירב ארלוזורוב, כתבת העיתון הכלכלי 'דה מרקר', פירסמה הבורא מאמר בו היא טוענת כי: "הילדים שלנו ימותו כי הם ישלמו את המחיר של החגיגה החרדית ששולטת עכשיו במדינה". כך בדיוק.

לאחר שהיא מקדימה כי "הסדרת יחסיה עם הרזרחים החרדים זהו אינטרס עליון של המדינה", עוברת ארלוזורוב לתקוף בחריפות את נתניהו וההסכם הקואליציוני עם יהדות התורה,.

"עם מפלגת יהדות התורה סוכם על תוספת של כ–3.5 מיליארד שקל לקצבאות ילדים ולתקציבי האברכים והישיבות. בנוסף, כל החוקים שנחקקו בממשלה הקודמת, ושנועדו להאיץ את השילוב של החרדים בשוק התעסוקה, בוטלו לאחר יד…בשביל מה בוזבזו שנתיים בממשלה הקודמת, גם היא בראשות נתניהו, אם כל המדיניות שלה מבוטלת? איך נגיע אי־פעם להיות סקנדינביה אם כל שנתיים נשנה אסטרטגיה ונבטל את כל מה שנעשה קודם לכן – וזאת, כאשר מדובר באותו ראש ממשלה!"

בהמשך מדגישה ארלוזורוב כי "שילוב החרדים בשוק התעסוקה, שכמובן חייב להתחיל משילוב החרדים בשוק ההשכלה, אינו עניין של גחמה או של שנאת חרדים. זוהי מטרה אסטרטגית ראשונה במעלה, שכל ממשלה שאינה מקדמת אותה חוטאת לתפקידה ההיסטורי".

וכאן מגיע הקטע הקשה במאמר: "אם כן, ממשלת ישראל הבאה הולכת לשרוף 5 מיליארד שקל בשנה על אף שידוע לה כי מדובר בכסף שאין כל תועלת בצדו. גרוע מכך, הכסף הזה יצטרך להיות ממומן ממקור כלשהו. קיימים שלושה מקורות אפשריים. הראשון הוא העלאת מסים, כדי שהישראלים העובדים יממנו את המשך אי־העבודה ואי־תוספת התוצר של האוכלוסייה החרדית. אין צורך להסביר את חוסר התועלת בכך. המקור השני הוא קיצוצים תקציביים, שמטבע הדברים יפגעו בשירותים נחוצים ובכך יסכנו את המשך הצמיחה של ישראל. המקור השלישי, הגדלת הגירעון, הוא ההחלטה הכי קלה אבל גם הכי גרועה. הגדלת הגירעון היא בפועל "אכול ושתה כי מחר נמות"; יותר נכון, הילדים שלנו ימותו כי הם ישלמו את המחיר של החגיגה החרדית ששולטת עכשיו במדינה".

ארלוזורוב מוסיפה: "גודלן של ההתחייבויות התקציביות שממשלת נתניהו הרביעית לוקחת על עצמה הוא מופרך. על 5 מיליארד שקל שיעברו לחרדים ייתוספו עוד מיליארדים רבים שיקבלו חברי הקואליציה האחרים, כאילו שיש מהיכן להביא את כל הכסף הזה".

כאמור, לאורך הטור מנסה ארלוזורוב לרכך את המסר וטוענת כי שילוב החרדים בשוק התעסוקה אינו נובע ממגמה של שנאת חרדים, אולם משפט כמו "הילדים שלנו ימותו כי הם ישלמו את המחיר של החגיגה החרדית ששולטת עכשיו במדינה" – אסור לו שיכתב, גם אם נכתב כמטפאורה בלבד.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הכותרת היא הוצאת דברים מהקשרם (אמנם היא הופיעה גם באתר גלובס עצמו, אך זו לא הכותרת שנתנה ארלוזורוב, אלא עורך שרוצה להשיג הרבה צפיות ועושה בכוונה פרובוקציה. ואתם עוזרים לו עם זה :/ )

  בכתבה עצמה היא הסבירה שאנחנו נשלם על זה,
  ואז היא השתמשה בפסוק "אכול ושתה כי מחר נמות", ועל דרך הפסוק אמרה שזה לא אנחנו ש"נמות" אלא הילדים שלנו, כלומר לא מחר אלא עוד 30 שנה.

  אז די, די להוציא דברים מהקשרם (ולסייע לעורכים מחוללי פרובוקציות שרוצים רייטינג)

  אוריאל |
  הגב
 2. זה בסדר, אל תדאגי, אין לכם כל כך הרבה ילדים שיוכלו למות…
  תמשיכו לגדל ילד וכלב ויהיה מספיק כסף- לכלב כמובן

  שמואל |
  הגב
  • גם הילד (חטיבת גולני) וגם הכלב (יחידת "עוקץ") מוסרים את נפשם כדי להגן על אנשים כמוך.

   שלומי טוב |
   הגב