הילד הטרוריסט לא נהרג, הוא חי והוא רוצח שדם על ידיו (וידאו)

רה"מ כינס מסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה, והתייחס לדברי יו"ר הרשות, שהאשים את ישראל בהוצאתו להורג של בן ה-13 שדקר בפסגת זאב: "הוא לא מת ולא תמים, הוא רוצח". צפו {רה"מ חושף את השקר לעולם}

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים מסיבת עיתונאים לתקשורת הבינלאומית יחד עם מנכ"ל משרד החוץ ד"ר דורי גולד וראש המטה לביטחון לאומי יוסי כהן.

נתניהו אמר: "המלחמה נגד הטרור היא גם הם מלחמה נגד ההסתה הפרועה והשקרית שמלבה את הטרור. לצערי, במקום לפעול להרגעת הרוחות, אבו מאזן ממשיך להסית וממשיך לשקר. רק אתמול הוא האשים את ישראל בהוצאה להורג של נער פלסטיני תמים וחף מפשע.

אז הנה האמת: קודם כל הוא לא מת, הוא חי. שנית, הוא לא תמים. שלישית, הוא לא חף מפשע; הוא ניסה לרצוח ילד בן 13 שנסע על אופניים – זה החף מפשע האמיתי.

צפו בילד הרוצח מתפנק בבית החולים

נתניהו אמר עוד: "הדרך היחידה להילחם בשקר הזה כמו בשקרים האחרים, שיחד מצטרפים לשקר הגדול – היא לומר את האמת. זה מה שנעשה פה הערב. אנחנו נציג עובדות פשוטות, ברורות, ואנחנו מצפים מכל ידידינו ברחבי העולם שלא יתעלמו מן העובדות הללו ושלא יעשו סימטריה כוזבת בין אזרחי ישראל המותקפים לבין הטרוריסטים שתוקפים אותם".

רה"מ התייחס גם להודעת מחלקת המדינה האמריקנית, שלפיה ישראל עושה שימוש מופרז בכוח נגד המפגעים ואמר כי הוא סבור שזאת טענה משוללת מהיסוד: "ישראל עושה בדיוק אותו שימוש בכוח שכל מדינה אחרת הייתה עושה. מה היו עושים אם בניו יורק, בלונדון או בפריז היו יוצאים עם סכינים לדקור?".

נתניהו הדגיש: "תסתכלו על מספר ההרוגים, לפי ההיגיון הזה ארה"ב ובנות בריתה היו התוקפנים באפגניסטן. אני מניח שנהרגו באפגניסטן יותר אנשים מאשר במתקפת הטרור ב-11 בספטמבר. אין לטענה שום יסוד ושום ביסוס". אמר רה"מ.

צפו בדברי רה"מ (באדיבות רשת)

היום בהוראת נתניהו וליצמן פורסמו גם תמונות מתוך בית החולים הדסה בו נראה הילד שכביכול "הוצא להורג" יושב נינוח על מיטתו בבית החולים וטועם ממבחר מעדנים שהוכנו עבורו.

היום נרשם שקט יחסי בגדה, שם נצפו מספר מועט של מפגינים.

במקביל, ערך ערוץ הכנסת סקר שביעות רצון מתפקוד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בסקר נשאלו האם אתם מרוצים מתיפקודו של ראש הממשלה במהלך גל האלימות, 30% השיבו שהם מרוצים, % 66 אחוזים השיבו שהם לא מרוצים מנתניהו; לגבעי שר הביטחון יעלון 40% ענו שהם מרוצים, 53% לא מרוצים.

לגבי תיפקודו שלהרצוג 16% מרוצים, 70% לא מרוצים.
שאלות ותשובות בעברית ממסיבת העיתונאים במשרד החוץ

שאלה: אדוני ראש הממשלה, אבו מאזן ממשיך לשקר, כלשונך, לא טועה, משקר כפי שאתה אומר. האם עם שקרן אפשר להגיע להסדר מדיני? האם אפשר להגיע איתו להסכם שלום, ושאלה נוספת ברשותך: ראינו כאן, שמענו גם את מנכ"ל בית החולים, האם לדעתך אבו מאזן היה מודע לכך שהנער בחיים ובחר לשקר, או שהוא פשוט השתמש במידע הזה שברשותו כדי להתסיס, למרות שהוא ידע?

רה"מ: כיוון שהוא משקר – שיפסיק לשקר, זה יעזור. זה יעזור גם להרגיע את הרוחות וזה יעזור כמובן לנסות לצאת מהמציאות הקיימת. האם הוא ידע? בוודאי שהוא ידע. הרי הדברים הללו היו נחלת הכלל, אין כאן שום שאלה. שאלת שאלה נוספת?

שאלה: האם אבו מאזן הוא עדיין פרטנר למרות שהוא משקר?

רה"מ: הוא צריך להוכיח…

שאלה: האם אפשר להגיע איתו להסכם שלום או הסדר מדיני?

רה"מ: קודם כל צריך להרגיע את הרוחות, קודם כל צריך להפסיק את ההסתה הפרועה הזאת. אי אפשר להתקדם לשלום אם מלבים גל טרור. אי אפשר גם טרור וגם שלום. זה או זה – או זה. מי שניסה את זה בזמנו זה ערפאת, ואתה יודע לאן הדברים הידרדרו.

שאלה: יש ניסיונות להגיע לפסגה בינך לבין אבו מאזן? על פי פרסומים…

רה"מ: לא, יש הצעה להיפגש אולי בירדן. אני בוודאי מוכן לקדם אותה אם הדבר הזה יעזור להרגעת הרוחות. כולם צריכים עכשיו להתגייס להרגיע את הרוחות, חייבים להפסיק את מסע השקרים הפרוע הזה, הרי זה שקר. מה שאנחנו מגלים בכלל בהיסטוריה זה ששקר, אם אתה לא חוסם אותו – הוא הולך ומתפשט, הוא הופך להיות אמת כי מספיק אנשים חוזרים עליו. בעידן האינטרנט, מה שיש לך זה מפגש בין טכנולוגיה חדשה והשקרים של האסלאם הקיצוני, הרשות הפלסטינית, החמאס, התנועה האסלאמית בישראל. זה הולך ומתפשט כמו ענן שמתפשט במהירות. לי אין דרך להילחם בשקר הזה חוץ מאשר לומר את האמת. אין לי כלי אחר. הוכחנו את זה כאן עם עובדות מוצקות. כשם שהשקר לגבי מסגד אל-אקצא הוא שקר מדהים. ראיתם את הנתונים, ראיתם את המדיניות, היא קיימת כבר שנים. לא השתנה שום דבר, לא בשנה האחרונה, לא בשנתיים האחרונות, לא בחודשים האחרונים ולא בימים האחרונים. אין שום אמת בטענה הפנטסטית הזאת, השקרית הזו, שישראל מתכוונת להרוס את המסגדים, או שישראל מתכוונת לשנות את הסטטוס קוו. זה בדיוק על אותה רמת שקר של ההוצאה להורג של הילד הפלסטיני – בדיוק אותו הדבר, רק שפה אני יכול להוכיח את זה מיידית, ויזואלית, ושם השקר הזה הולך ומתפשט, כי קשה להוכיח. אחרי הכל, באים פורעים, מתפרעים, שולחים את המשטרה למסגד אל-אקצא שתנסה להחזיר את הסדר על כנו, והם טוענים את הטענה השקרית הזאת בדבר הר הבית. לכן, אני חושב שהדבר המיידי שצריך לעשות זה להילחם בשקר, זה מה שאנחנו עושים כאן, ולמצוא את כל הדברים להרגיע את הרוחות ולהפסיק את הטרור המשתולל הזה.

שאלה: אדוני ראש הממשלה, אתה דיברת הרבה על אבו מאזן כשקרן, ורציתי לשאול מה דעתך על ההודעה של מחלקת המדינה האמריקנית, איך אתה מגדיר את ההודעה שמתחה ביקורת על שימוש מופרז בכוח?

רה"מ: אני חושב שאין אמת בטענה הזאת. ישראל לא עושה שימוש מופרז בכוח. ישראל עושה בדיוק אותו שימוש שכל מדינה אחרת הייתה עושה. אני אשאל כאן את האנשים, תכף באנגלית, מה אתם הייתם עושים אם בניו-יורק היו יוצאים אנשים עם סכינים, עם גרזנים? מה היו עושים שוטרי ניו-יורק או וושינגטון או לונדון או פריז? הם היו מייד נוקטים פעולה כדי למנוע רצח והרג. זה בדיוק מה ששוטרי ישראל ואפילו אזרחי ישראל עושים, ועושים אני מוכרח להגיד בגבורה יוצאת דופן ובתושייה גדולה, ולכן הטענה הזאת…

שאלה: זה שקר מכוון או שלא יודעים את האמת?

רה"מ: לכן הטענה הזאת היא משוללת יסוד. היא נתמכת על ידי טענה כוזבת, תסתכלו על מספר ההרוגים, כן? לפי ההיגיון הזה ארצות הברית ובעלות בריתה היו התוקפנים והאשמים באפגניסטן, כי אני מעריך שיותר אנשים נהרגו באפגניסטן מאשר במגדלי התאומים. זה אבסורד, הטענה הזאת, אין לה שום יסוד ושום ביסוס. ישראל עושה מה שהיא צריכה כדי להילחם בטרור בצורה הלגיטימית והנכונה שכל ממשלה אחרת, כל מדינה אחרת וכל משטרה אחרת היו נוקטות, ואכן נוקטים בה.

שאלה: אדוני ראש הממשלה, שאלה ששואל את עצמו, אני מניח, כל ישראלי – כמה זמן זה עוד יימשך? כמה אתה יכול להעריך – שבועות, חודשים, כמה עוד?

רה"מ: אינני יכול להעריך את זה. אנחנו עברנו גלי טרור בעצם כמעט במאה השנים האחרונות. אני תמיד מציין את שנת 1920, השנה שסבי עלה לארץ ישראל, כשנה שבה התחילו ההתקפות המאורגנות של פורעים – ועברנו את זה. ב-20' ואחר כך ב-21' וב-29' בחברון והמאורעות 36' עד 39', ואחר כך הפדאיון ואחר כך התקפות רבות אחרות, ועברנו את זה באינתיפאדה, עברנו את זה עם אוטובוסים מתפוצצים, עברנו את זה עם טרור מתאבדים – עברנו. הגלים האלה עולים והגלים האלה יורדים, אבל אני רוצה להבהיר דבר אחד – מה שמביא את זה זו לא פעולה כזו או אחרת של ישראל. זה לא ההתנחלויות, אין גל מסיבי של התנחלויות, אין. זה לא משנה, זה גם לא היעדר אופק מדיני. כשהיה אופק מדיני בתהליך השלום, סמוך לתחילת תהליך אוסלו, היה גל טרור עצום – אמרו: "זה בגלל שהתחיל תהליך השלום". עכשיו, מכיוון שאבו מאזן מסרב להיכנס למו"מ, אומרים: "זה בגלל היעדר אופק מדיני". אומרים לנו: "זה בגלל תסכול". זה לא בגלל מציאותו (כך במקור) של אופק מדיני ולא בגלל היעדר אופק מדיני – זה בגלל הרצון להיפטר ממדינת ישראל. התסכול הוא בזה שאנחנו כאן, שמדינת ישראל היא כאן. ואני רוצה להגיד לך משהו: התסכול הזה יימשך, כי אנחנו נמשיך להיות כאן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.