הדרמה בש"ס: יוני שטבון הודיע על פרישה מהבית היהודי, יחבור מחר למפלגתו החדשה של ישי

היסטוריה? ציר פוליטי חרדי- חרדל"י חדש: על פי המסתמן יוני שטבון יחבור מחר לישי. במקביל, אנשי דרעי מפיצים פאשקווילים נגד ישי

לקראת המפלגה החדשה: אלי ישי נפגש הערב עם יוני שטבון בביתו בקרית משה בירושלים כשלאחר הפגישה השניים אף נצפו מטיילים ברחוב השושנה בשכונה. כזכור, יוני שטבון מראה לאחרונה סימנים של פרישה מ"הבית היהודי" ושמו הועלה כמועמד אפשרי לריצה משותפת במפלגתו של אל ישי.

כעת ממש הודיע שטבון על פרישתו מהבית היהודי. לדבריו: "אני מחפש מסגרת שאינה מפנה עורף לשכבות החלשות ורואה בתושבי הפריפריות ערך עליון".

שטבון קנה את עולמו בדעת הקהל החרדית כשהתנגד לחוק הגיוס. בהתנגדותו היה היחיד מחברי הסיעה ומאז סר חינו בעיני היו"ר בנט.

כפי שפורסם קודם ב'קוקר', אורי אריאל – שדובר בו רבות כשותף אפשרי למפלגתו החדשה של ישי- יגיע ככל הנראה במהלך היממה הקרובה להסדר עם בנט ונציגיו. הוא אף הצהיר שהוא מעוניין להגיע להסכם, כך על פי ההודעה המשותפת שפירסמו בנט ואריאל לאחר פגישתם הערב.

באופן טבעי, דברים אלו של אריאל הופכים את שטבון למחוזר העיקרי של ישי ולהכרחי לו יותר.

בתוך כך, אלמונים הפיצו הערב פשקווילים נגד אלי ישי המתכוון להקים מפלגה חדשה ככל הנראה בשם "מרן".

בפשקווילים מוצגת תמונה של הרב עובדיה יוסף עם הכיתוב "כל הפורש מש"ס 'לשם שמיים' – לֹא יֹאבֶה ה' סְלֹחַ לוֹ".

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אלי ישי די לבזות את מרן!!
  אלי ישי האיש ששנים חזר ואמר כי שס זה לא גובים וזה לא שררה אלא עבדות וכפיפות מוחלטת למרן ומה שמרן אומר זה קודש ואין שאלות וזה מחייב את כולם
  אי אפשר לספור את כמות הפעמים שהוא חזר על זה מבוקר עד ערב.
  וכמעט כמעט שהאמנו לו שהוא אכן פוליטקאי מזן אחר שכפוף לדעת תורה.
  הגיע מבחן ראשון שבו רציתי לראות פעם אחת איך שהוא מקבל את דעת תורה של מרן גם כשזה לא נעים לו וגם שזה מפחית מכבודו ובדיוק את ההפך בענק בממדים חצופים שעוד לא קרו בציבור החרדי.
  מרן בקולו הברור והצלול אמר שהוא ממנה את אריה דרעי ליושב ראש ומחזיר לו את הפקדון
  ואלי ישי במקום לקום פעם אחת, אחת לפחות להגיד זהו דעתו של מרן ואני מקבל ומתבטל אליה , לפחות שיעשה כך למראית העין להצדיק את כל מה שהוא אמר שנים על הכפיפות שלו למרן וששס זה לא שררה אלא דעת תורה של מרן.
  אבל כלום אלי ישי לא עשה זאת פעם אחת אפילו ולא נתן לגיטמיציה להחלטתו של מרן אפילו פעם אחת . ללא בושה כאילו מרן זה אפס ואיזה בובה .
  מה שמראה בבירור שכל מה שהוא אמר תמיד מרן הכל שקר!!! וכל עוד זה היה לו נוח וזה לא פגע במעמדו אז מרן הוא הקובע בשס . אבל כשזה עמד למבחן פעם אחת שנראה באמת שהוא כפוף למרן ראינו בדיוק את השקר הגס .
  החכמה לשמוע לדעת תורה ולמרן זה לא מתי שנוח לך אלא כשזה כואב לך .
  החמור מכל שלא רק שהוא לא שומע למרן אלא בשם כבודו ומעמדו מחריב ומפיל
  את כל מפעל חייו של מרן הרי יודע אלי ישי שכל המחלוקת הזו הורסת את שס שזה מפעל חייו של מרן . וזה לא מעניין אותו מבחינתו שהכל יגמר והעיקר שכבודו לא יפגע.
  באם הוא היה יוצא בהצהרה ברורה אפילו פעם אחת שהוא מקבל את דעתו של מרן שאריה דרעי הוא היושב ראש והוא כפוף אליו כי כך אמרה דעת תורה ובכל אופן אריה דרעי לא היה מפרגן לו אז הייתי מוכן להבין את הכעס של אלי ישי
  אבל במצב הנוכחי למה הוא בדיוק מצפה ? למה? להרוס את שס? להרוס את מפעל חייו של מרן? לזה שנגיד שמה שמרן מינה את אריה דרעי בגלל שהוא חלילה היה סנילי ? או שמרן זה אדם שהכניסו לו דברים לפה חלילה . עפרא לפומיה!!!
  ההפך אלי ישי הוא זה שצריך לבקש מחילה מאריה דרעי ומתנועת שס ובראש ובראשונה ממרן , הוא זה שבז ברגל גסה להחלטת מרן . הוא זה שהורס ומחריב את שס היום.
  ואם יגיד אלי ישי שמה שמרן מינה את אריה דרעי זה בגלל שהטעו אותו וכן' וכו'
  אם ככה גמרת את כל המושג של דעת תורה הרי כל אחד יגיד כך כשזה לא נוח לו לשמוע למה שהגדולים אומרים ,ושלום על ישראל יעשה כל אחד מה שרוצה
  זה הרי כל המושג של לציית לדעת תורה, בלי שתבין ,בלי שתסכים ,עם כל השאלות ,עם כל הכאב , שומעים למרן שומעים לדעת תורה . {אפילו על בהמתן של צדיקים וכו'}
  אלי ישי נראה אותך עומד במבחן וקם ואומר זה מה שמרן החליט ואני מקבל את הדין ומשתפף פעולה יחד עם היושב ראש שמרן החליט עליו , אריה דרעי
  ואז אם תעשה כך ולא יתנו לך את מקומך הראוי בשס נוכל לשמוע אותך מלין
  ונבין את הכאב שלך ותהא צודק בו .
  אך היום שאתה בז להחלטתו של מרן איזו זכות דיבור יש לך ?
  אביר ואציל נפש אריה דרעי שכך דיבר אליך הרי הוא היה צריך לכעוס שאפילו פעם אחת לא קיבלת עליך את הדין שהוא היושב ראש ואתה רק מלבה מחלוקות .
  לא מתאים לך מה שמרן החליט ? אתה לא מסוגל לקבל את ההחלטה הזו ?
  קום ותעזוב את שס .
  כי שס ומרן חשובים לנו יותר מכבודך ומעמדך האישי .
  והערה האחרונה . האם אתה זוכר מה עשיתה לדרעי ולכל אנשי שלומו כשלך נתנו להיות יושב ראש ? אנחנו זוכרים איך סילקת אותם בבושת פנים
  וגם מי שהיה נחשד כמקורב או שדיבר עם דרעי חצי מילנ נגמר הסיפור שלו.
  תחפשו ביום ליום ב' 10 שנים האחרונות איזכור למילה דרעי . מחקת אותו מעל פני האדמה . זה רק תזכורת כי אולי שכחת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מפלגה ספרדית, חברתית, ימנית, והכי תורנית כולנו בוחרים במפלגה של אלי בשיתוף ישיבת הר המור-שטבון.

  דוד |
  הגב
  • הצירוף של אלי ישי ויוני שטבון יחדיו.
   שני אנשים ציונים עם אמונה בשם ובדרך האמת
   אשר לא יחברו עם השמאל רק לצורכי פוליטיקה
   נשמע מעניין ביותר!

   דרורה בת מלך |
   הגב