הילרי תפרוש או לא? כל התרחישים (וידאו)

עתה שואלים כולם: מה יהיה אם היא לא תצליח להגיע לסוף המרוץ ומה יקרה אם תחליט או תיאלץ לפרוש? פרשן חדשות 2 עם כל האפשרויות הצפויות {ערד ניר מנתח}

מה שעובר לאחרונה על המתמודדת לנשיאות ארה"ב מציף סוגייה שאנשיה מנסים להסתיר: והוא עברה הרפואי הבעייתי.

מזעזוע המוח שגרם לה להתעלף, קריש דם ואשפוז, והאחרון ששבר את גב הגמל, השיעולים במהלך נאומים והאבחנה האחרונה של דלקת ריאות.

קלינטון עצמה הגיבה סביב מה שקורה אצלה, "הלו"ז שלי היה צפוף מדי, התעלמתי מהמלצת הרופאים לקחת 5 ימי חופשה מהקמפיין, טעיתי כשהסתרתי את מצבי הרפואי, לא דיווחנו כי לא חשבתי שדלקת הריאות תהפוך להיות עניין כל כך גדול".

הילרי גם שיגרה ברכות למאחלים לה רפואה שלמה, בהם יריבה טראמפ: "תודה לכל המברכים, מצבי משתפר ואני להוטה לחזור למירוץ".

ועתה שואלים כולם: מה יהיה אם היא לא תצליח להגיע לסוף המרוץ ומה יקרה אם תחליט או תיאלץ לפרוש? פרשן חדשות 2 ערד ניר עם כל התרחישים

העבר הרפואי הבעייתי של המועמדת לנשיאות – מזעזוע המוח שגרם לה להתעלף, דרך מתקפות השיעולים במהלך נאומים ועד לאבחנה האחרונה של דלקת ריאות.

צפו

יממה לאחר שהתמוטטה בגראנד זירו, הקמפיין של הילרי קלינטון נמצא בנקודת שבר משמעותית. פרסום הסרטון בו היא נראת מובלת בידי מאבטחיה בטקס הזיכרון לקורבנות 11 בספטמבר עושות לטראמפ את העבודה. מוקדם יותר הגיב טראמפ ואמר כי הוא "מאחל להילרי החלמה מהירה".

בשיחה עם חדשות 2 Online מנתחים שלושה יועצים אסטרטגיים את הקמפיין של קלינטון ומציעים לה טיפים והמלצות להמשך.

היועצת האסטרטגית טל אלכסנרוביץ'-שגב, מנתחת מנקודת המבט שלה את השתלשלות האירועים, "טראמפ 'ישב עליה' בעניין הזה, אבל בסוף התברר שההימור הקטן הפך לאסון קולוסאלי תקשורתי", מציינת אלכסנרוביץ'-שגב. "זה היה הימור לא מוצלח בעליל. לא רק שהיא נחשפה ולא רק שזה קרה בפריים טיים ובסמליות של 11 בספטמבר – הכל פשוט התפרק לה בבת אחת".

"אין לה מקום לשום טעות נוספת", מוסיפה אלכסנרוביץ'-שגב. "היא לא יכולה למצמץ או להשתעל. אפס טעויות מעכשיו. ולמה? כי היריב שלה טראמפ כל הזמן כיוון לבטן הרכה – הבריאות – והוא נגע בדיוק בנקודה הרגישה. זה בעצם הרגע שהכל התחבר לו".

אלכסנרוביץ'-שגב מוסיפה כי אם מצבה הרפואי אכן יותר קשה מדובר בבעיה של ממש. "אם היא במצב בריאות סביר וזו אכן רק דלקת ריאות, אין לה ברירה אלא לפרסם את הגליון הרפואי שלה – ובמהרה. מה שכן, היא צריכה להפעיל לחץ על טראמפ לפרסם את הגליון שלו", היא מסבירה.

טל אשכנזי, מבעלי משרד הפרסום אשכנזי-זלצמן, חושב שקלינטון צריכה לנהוג ביותר שקיפות. "להילרי יש קור רוח והיא צריכה להמשיך איתו ולהבליט אותו", הוא אומר. "היא צריכה כמה שיותר הופעות פומביות, לתת סינקים, להוציא תשדירים, שכולם יראו שהכל צלול והכל בסדר. ברמת הקמפיין הכותרת שלה צריכה להיות שקופה. יותר שקופה ממים צלולים".

אשכנזי מציין כי קלינטון חייבת לפתוח את התיק הרפואי שלה. "ידברו על זה יומיים וזה יעבור", מבהיר אשכנזי. "אני גם מציע שהיא תפתח את הצהרת ההון שלה. שתעשה 'מבצעי אמינות ושקיפות' עם הציבור. העיקר שתגיד את האמת".

יועץ התקשורת והאסטרטגיה יוסי לוי מנפק עיצות, "לגבי השלילי, היא צריכה לתקוף את טראמפ על האמינות שלו ועל המכתב שהוא הכתיב לרופא שלו ועל כך שהוא זה שמסתיר את מצבו הרפואי", אומר לוי, ששימש בעבר כדוברו של ראש הממשלה נתניהו. "היא צריכה להגיד: 'גם ביום של שפעת עם ארבעים מעלות חום אני יותר כשירה ממנו'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.