היסטוריה בצפת: אחרי 26 שנה, שורה של מבני חינוך חדשים

הבוקר הונחה אבן הפינה לאחד מבתי הספר 'בית יעקב מאור חיים' בהשתתפות רבני העיר, ונציגי ציבור, ראש העיר אילן שוחט, סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, ראש מינהל הפיתוח במשרד החינוך תמיר בן משה, ויו"ר אגודת ישראל חבר מועצת העיר ומחזיק תיק חינוך חרדי נחמן גלבך שמוביל את מהפכת החינוך בעיר

מהפכת החינוך החרדי בעיר יוצאת לדרך לאחר 26 שנה שלא נבנו בעיר מוסדות חינוך חרדים: 3 בתי ספר, 11 גני ילדים ו5 גנים לילדים מיוחדים אשר נמצאים בשלבי תכנון סופיים בעיר וצפויים לאכלס מאות תלמידים חרדים שלומדים כיום בקראוונים, דירות שכורות ותנא

מעמד הנחת אבן פינה היסטורי התקיים הבוקר לביה"ס 'בית יעקב – מאור חיים' הפועל כבר 26 שנה בדירות שכורות ובתת תנאים.
במהלך הטקס הודיעו ראש העירייה אילן שוחט, סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, ראש מינהל הפיתוח במשרד החינוך תמיר בן משה ויו"ר אגודת ישראל בעיר ומחזיק תיק חינוך חרדי נחמן גלבך על תכנית החינוך המהפכנית לציבור החרדי במסגרתו יזכו מאות ילדים חרדים למבנים חדשים.

במהלך הטקס חתמו נציגי הציבור על מגילת היסוד של בית הספר. בטקס נשאו דברי ברכה רבני העיר ביניהם הרה"צ הגר"א קניג שליט"א, רב שכונת מאור חיים הגר"א ארנסטר, וראש קהילת צאנז בעיר הרב דוד זאב רייך.
לצד הרבנים נשאו דברי ברכה גם נציגי הציבור שהשתתפו בטקס.

יו"ר אגודת ישראל בצפת ומחזיק תיק חינוך חרדי בעיר שמוביל את המהפכה אמר כי "שמנו מתחילת הקדנציה את נושא החינוך החרדי בכלל, והבינוי למוסדות החינוך החרדיים בפרט – כמטרה עליונה בפעילותינו הציבורית וב"ה אנחנו קוצרים פירות".

הרה"צ רבי אליעזר ארנסטר הודה לגלבך ואמר כי "הרב נחמן גלבך פעל ללא לאות והציב לעצמו מטרה ובסייעתה דשמיא הוציא את זה לפועל, ומגיע לו את כל הברכות על כך שאנחנו כעת קוצרים את הפירות".

ראש העיר אילן שוחט הרחיב בדבריו על הדרך הארוכה שעברו בעירייה עד להוצאת התכניות לפועל ואמר כי יש אנשים שמדברים, אבל יש שמוציאים לפועל ותודה לכל העוסקים במלאכה.

"בתחילת הקדנציה אמרתי לנחמן גלבך שאני רוצה אותו בתיק חינוך חרדי, יש שם הרבה מה לעשות ואין מי שיוציא את זה לפועל. אני חייב לציין שהוא לקח את זה עד הסוף, בנחישות, עם יכולת ביצועית גבוהה מאוד והעירייה הרוויחה זרוע ביצועית שהייתה חסרה לנו. בעייני הגיבורים האמיתיים זה ההורים שושבים כאן".

הרה"צ הרב אליעזר קעניג שהשתתף באופן נדיר בטקס אמר כי זה "היום זה יום שמחה, אנחנו נמצאים כאן עשרות שנים, עברנו את השנים הקשות שלא ראינו התקדמות. זה יום שמחה שאנחנו רואים התקדמות ובניה בעיר, שגם ילדי העיר צפת יוכלו ללמוד במבנים ראויים. את הקשיים כולם עברנו, הכל נעשה בשותפות. רבינו אומר, כל אדם יש לו רצונות טובים וכשמגיע מניעות ועיכובים אדם מתרשל, ולא מוציא את זה לפועל. צריך לדעת שהוצאה לפועל זה תלוי בחשק, ולכן יש את המניעה בשביל לחזק את החשק".

סגן השר פרוש הוסיף כי אנחנו נמצאים בהנחת אבן הפינה "מזמור שיר חנוכת הבית לדוד" כך אמרו כשהקימו את בית המקדש. נשאלת השאלה הרי לא דוד בנה את בית המקדש אלא שלמה. אבל כשחונכים בית צריך לזכור מי הניח את היסודות. נאמר כבר כאן הכל והזכירו את כולם. עד היום זה לא קרה והיום הזה קורה. צפת עיר הקודש, כולם מכירים את הימים קשים, אך צפת פורחת וגודלת, וצריך לדעת שמי שמשקיע במוסדות התורה ועוזר לעולם התורה. מכין את הגאולה העתידית, ויש כאן שליחים רבים בעיר.

צילומים: מלך גרסטל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.