היסטוריה ב'קול ברמה': תוכנית חדשה בהגשת אישה

לראשונה בתולדות הרדיו החרדי 'קול ברמה' – תוגש תוכנית חדשה בהגשתה של שדרנית

לאחר שבמשך שנים, סירבו ברדיו 'קול ברמה' לאפשר הגשת תוכניות על ידי שדרניות, ומיעטו בהעלאת נשים לשידור, נרשמת היסטוריה בשידור החרדי: בקרוב, תעלה לראשונה ברדיו החרדי, תוכנית חדשה בהגשת- שדרנית.

את התוכנית החדשה, תגיש מנוחה פוקס- סופרת הילדים החרדית, והיא תעסוק בנושא של חינוך והורות, התוכנית תשודר פעם בשבוע בשעה 11:00 בבוקר.

בעבר, עם הקמתו של רדיו 'קול ברמה', סירבו מנהלי התחנה, להעלות נשים לשידור, בנימוק ולפיו יפסיקו החרדים להאזין לרדיו בשל כך. ברשות השנייה בחרו שלא לאכוף את הכללים על רדיו 'קול ברמה', ואפשרו להם לבצע תהליך הדרגתי ולתת להם את משך הזמן לשילוב נשים בלוח השידורים.

כחלק מהתהליך, חייבה הרשות השנייה את 'קול ברמה' לאפשר העלאת נשים לשידור לכל הפחות, בתוכנית שבועית אחת, ולאחר מכן, חייבה את הגדלת מספר השעות בהן העלו נשים לשידור.

במקביל לכך, הוגשה עתירה לבג"ץ ובה נטען כי הרדיו החרדי עדיין מפלה נשים בתחנה, ובנוסף הוגשה תביעה ייצוגית על ידי ארגון 'קולך'.

בעקבות הפעילות בנושא ומסקנות הצוות הבודק שהקים היועץ המשפטי לממשלה, הוחלט במועצת הרשות השנייה, בסוף השנה שעברה, כי יוסרו כל החסמים שמונעים השמעת נשים בשידורי תחנת הרדיו, ואת העסקת הנשים בתחנה. בנוסף, הוחלט כי שר התקשורת יהיה אחראי על פיקוח יישום ההחלטה וכי יש להעביר דיווח על הנעשה בנושא זה בתוך 90 יום.

כאמור,היום נודע כי אכן ברדיו 'קול ברמה' תעלה לאוויר תוכנית בהגשת אישה וכי התוכנית החדשה תעלה לשידור בשבועות הקרובים.

מרדיו קול ברמה נמסר בתגובה לידיעה זו: "אכן כחלק מתהליך רענון לוח השידורים, החלטנו להרחיב פינה בנושא הורות המשודרת ברדיו מזה כשנתיים, בהגשת מנוחה פוקס ולהפוך אותה לתוכנית שבועית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.