היסטוריה: חוק קיזוז משכורות למחבלים אושר בכנסת

ועדת החוץ והביטחון אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לקיזוז משכורות מחבלים של ח"כ אלעזר שטרן ואבי דיכטר. ח"כ אלעזר שטרן: "החוק מתקן עוול היסטורי, זה חוק שיצמצם את הטרור."

הצעת החוק הפרטית אושרה ללא שום סעיף המאפשר גמישות לממשלה לבטל או להקפיא את הקיזוז.

ח"כ ואלוף (במיל') אלעזר שטרן אמר: "החוק מתקן עוול היסטורי. זה חוק שיצמצם את הטרור, חוק שתואם את ערכי המוסר הבסיסיים ביותר של כל חברה אנושית. לא ברור כיצד הוא לא חוקק עד היום. אין לי ספק שצמצום הטרור הוא מקדם סיכוי לשלום."

ח"כ אבי דיכטר: היום עשינו היסטוריה. מדינת ישראל לא תהיה צינור להעברת כספי טרור למחבלים. זו שליחותינו וזה תפקידנו – לשמור על בטחונם של אזרחי ישראל ולנקוט בכל דרך שעשויה להוריד את מפלס הטרור נגדנו, כולל קיזוז כספים. האבסורד הזה נגמר"

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את המשפחות השכולות בירך על אישור הצעת חוק קיזוז משכורות מחבלים בוועדת חוץ וביטחון ואמר כי "אישורה של הצעת החוק היום לקריאה שניה ושלישית היא מהלך היסטורי שהיה אמור להעשות מזמן. אין מה שירפא את כאבן של המשפחות השכולות אבל הצדק סוף סוף נעשה. זהו עוד צעד קדימה ביצירת חבילת ההרתעה נגד הטרור.

חבר הכנסת אלעזר שטרן מגיב לתמיכת ראש הממשלה בחוק לקיזוז כספי הטרור מהרשות הפלסטינית, שאושר כעת בוועדת חו"ב לקריאות שנייה ושלישית: "תודה לראש הממשלה על ברכותיו להעברת החוק שיזמתי לקיזוז כספי הטרור מהרשות הפלסטינית. אחרי שנה של עיכובים אני מקווה שראש הממשלה יעשה הכל שלפחות עכשיו החוק יעבור מהר ככל האפשר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.