היסטורי: חובש כיפה שחורה מועמד לתפקיד היועמ"ש לממשלה

מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט שכיהן בעבר כפרקליט הצבאי הראשי מועמד להיות היועץ המשפטי לממשלה. כך דווח הערב אתר ווינט. חשוב לציין כי מועמדותו של מנדלבליט שנויה במחלוקת בעקבות כך ששמו הוזכר בפרשיית הרפז, למרות שהתיק נגדו נסגר, והיועץ המשפטי הנוכחי אף קבע שהוא נהג כראוי כאשר אמר לרמטכ"ל דאז לעדכן בדבר המסמך, עדיין קיימים גורמים שטוענים ששמו לא נוקה לגמרי מהפרשייה

מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט שכיהן בעבר כפרקליט הצבאי הראשי מועמד להיות היועץ המשפטי לממשלה. כך דווח הערב אתר ווינט. חשוב לציין כי מועמדותו של מנדלבליט שנויה במחלוקת בעקבות כך ששמו הוזכר בפרשיית הרפז, למרות שהתיק נגדו נסגר, והיועץ המשפטי הנוכחי אף קבע שהוא נהג כראוי כאשר אמר  לרמטכ"ל דאז לעדכן בדבר המסמך, עדיין קיימים גורמים שטוענים ששמו לא נוקה לגמרי מהפרשייה.

שאר המועמדים הם  נציבת הביקורת על הפרקליטות, השופטת בדימוס הילה גרסטל, שמפקחת על אלפי עורכי דין. גרסטל הייתה שופטת בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שם שימשה גם כסגנית הנשיא,  והיתה הנשיאה הראשונה של בית המשפט המחוזי מרכז.

היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון . בעבר שימש כמזכיר הכנסת.  בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א לינון גם עבר צבאי כקצין בחטיבת המחקר באגף המודיעין.
הפרופסור למשפטים בבית הספר למשפטים במרכז הבינתחומי בהרצליה ישי בר.  אלוף במיל', נשיא בית הדין הצבאי לערעורים  ואף שרת בצנחנים.

גיא רוטקופף משפטן ישראלי בכיר, שימש כיועצו של שר המשפטים לשעבר דניאל פרידמן וכיושב ראש מועצת רואי החשבון.

הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר, יורם טרובביץ' מנכ"ל חברת האנרגיה דלק של יצחק תשובה.  בעברו כיהן כמנכל לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וכמנכל דיסקונט השקעות.

יו"ר העמותה למשפט ציבורי בישראל, הפרופסורית סוזי נבות,  חברה בוועד המנהל של הארגון הבינלאומי למשפט חוקתי. נבותמרצה בבית הספר למשפטים של המכללה למנהל.

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט. בעבר כיהן כסגן בכיר לפרקליט המדינה. בעל תואר שני מבית הספר למשפטים באוניברסיטת ניו יורק.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הכיפה שלו שחורה , אבל מה עם הלב שלו ? הוא פעל כמו המון פרקליטים תוך התעלמות מזכויות עמנו ואחינו היהודיים . מרר חיים למתישבים הנפלאים ביש"ע.

    שמעון נדב |
    הגב