היעד הבא של המפלגות החרדיות: ביטול 'רפורמת הליב"ה' של פירון ולפיד

אחרי ביטול חוק הגיוס – גם 'רפורמת הליב"ה' בדרך לקבורה: בשבוע הבא צפויה לעלות בועדת השרים לחקיקה הצעתם של חברי הכנסת גפני, מקלב ומרגי, לפיה תקצוב המוסדות יתבצע על פי שיקול דעתו של שר החינוך ולא על פי קריטריונים כאלה או אחרים

ממשיכים לבטל את "גזירות לפיד": זמן קצר לאחר ביטול 'חוק הגיוס' שהתקבל בממשלה הקודמת, מסמנות המפלגות החרדיות את היעד הבא: ביטול 'רפורמת הליב"ה' עליה הוחלט בממשלה הקודמת – כך נחשף הבוקר בגל"צ.

מדובר על חוק אותו קידמו יאיר לפיד ושי פירון בממשלה הקודמת, חוק המגדיר קריטריונים ברורים תקצוב מוסדות לימוד מוכרים שאינם רשמיים, סטטוס שתקף לרוב המוסדות החרדיים. ע"פ החוק, תקצוב המוסדות יתאפשר רק בכפוף ללימודי ליב"ה מחד, ומניעת אפליה עדתית ובכלל בקבלה למוסדות.

ע"פ הפרסום של מיכאל האוזר-טוב בגל"צ, חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב מרגי, יעלו השבוע בפני ועדת השרים לחקיקה הצעת חוק שתאפשר לשר החינוך לתקצב מוסדות לפי החלטתו ולא לפי קריטריונים אלו או אחרים.

בקואליציה מעריכים כי הצעת החוק צפויה לעבור, מה שאומר ש"מורשת לפיד" תמחק לחלוטין.

"ההצעה החדשה מצערת אותי לא רק מסיבות אידיאולוגיות, היא מצערת אותי בעיקר בגלל הבנות שיאלצו לחוות פעם אחר פעם את ההשפעה באי הקבלה לסמינר כזה או אחר בגלל מוצאן העדתי. ההצעה הזאתי רעה לא בגלל מחלוקות על אמונות ודעות, אלא בגלל הדאגה לכל תלמיד באשר הוא", הגיב לפרסום שר החינוך לשעבר, שי פירון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.