היעד מספר 1 של השב"כ מדבר(וידאו)

לאחר עשרה חודשים בהם שהה מאיר אטינגר במעצר מנהלי, בחודש שעבר הוא שוחרר. בריאיון ראשון לתחנת הרדיו "בשבע" הוא מדבר על ההצתה בכפר דומא, על הסבא מאיר כהנא שעל שמו הוא קרוי, על המעצר ועל הפיכתו ליעד מספר אחת על ידי השב"כ. {בזהירות ובמידה}

לאחר עשרה חודשים בהם שהה מאיר אטינגר במעצר מנהלי, בחודש שעבר הוא שוחרר. בריאיון ראשון לתחנת הרדיו "בשבע" הוא מדבר על ההצתה בכפר דומא, על הסבא מאיר כהנא שעל שמו הוא קרוי, על המעצר ועל הפיכתו ליעד מספר אחת על ידי השב"כ.

אטינגר מצהיר כי הוא אינו דוגל באלימות ומאשים את מערכת הביטחון ברדיפה שלו ושל עוד עשרות צעירים אחרים שהורחקו מיהודה ושומרון ונעצרו בצווים מנהליים. הצווים הבעייתיים הוכחו כיעילים לאחר שבחודשים האחרונים, לאחר שהוצאו בהמוניהם צנח מספר פשעי השנאה ביהודה ושומרון.

(באדיבות רשת)

"נוער הגבעות הוא לא אלים, אלימים כלפיו", הוא טוען. "באים, מאשימים אותך באלימות בגלל שאתה מעז לא להתכופף לרודנות, למערכת שלא מאפשרת להגשים את החלומות.

אטינגר דיבר בריאיון גם על הטענות המופנות כלפיו, לפיהן הוא מנסה לארגן מרד כנגד המדינה וכוחות הביטחון. "המשמעות של מרד היא שאנחנו בעצם מוכנים למרוד בתפיסות המקובלות", הוא מסביר. "המרד הוא לא משמעותו שאנחנו נהיה אלימים, הפוך שאנחנו מוכנים לסבול".

החלומות של אטינגר נשענים על חזון המדינה היהודית, במובן הלאומי ביותר שלה. אין חיים של יהודים וערבים (או גויים) זה לצד זה. לטענתו זו רק תפיסה, בלי היבטים מעשיים, אך במערכת הביטחון סוברים אחרת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.