היערכות והתרגשות בקרב ציבור לומדי התורה לקראת חנוכת הבית ל'משכן התורה' המרכזי באלעד

תכונה רבה בעיר אלעד לקראת טקס חנוכת הבית של 'משכן התורה' המרכזי בעיר. גדולי ומאורי הדור שליט"א כבר הבטיחו את השתתפותם באירוע המרגש והמיוחד שיערך לכבודה של תורה.

במעמד לכבודה של תורה בראשותם של גדולי ישראל שליט"א תתקיים שמחת חנוכת הבית ומעמד הכנסת ספר תורה לבנין הגדול והמפואר 'משכן התורה' שנבנה במרכז העיר אלעד , המעמד הגדול ייערך אי"ה ביום שני כ"ה בסיון וכאמור מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א כבר הבטיחו את השתתפותם במעמד אדיר ומיוחד זה.
העיר אלעד לובשת חג. בתום שנים ארוכות של זריעה בדמעה, מסירות נפש, הקדשת דמים תרתי משמע ועבודה קשה ומאומצת למען הקמת בית של תורה ותעודה במרכז העיר – נשלמה הבנייה בסייעתא דשמיא ובמקום מתנוססים 3500 מ"ר בנויים בפאר והדר לכבוד התורה ולומדיה. קומפלקס מרכז 'משכן התורה' ההדור המתנוסס לתפארה בטבורה של העיר ויהווה מגדלור רב עוצמה אשר ממנו תצא תורה והוראה ותנופה רוחנית לכל העיר וסביבותיה.
מאז אישור ההקצאה ל'מרכז התורה', אשר לווה בקשיים מרובים, ועד לבניין המרשים, עברו רבני ופרנסי הישיבה דרך חתחתים ארוכה, רצופה בקשיים, אך הם התחזקו כאשר גדולי ומאורי ישראל שליט"א עודדו אותם להמשיך במשימה הקדושה למען האדרת תורה.

בימים אלה הושלמו כל ההכנות הלוגיסטיות למעמד חנוכת הבית, בשעה טובה. בד בבד עם השלמת הבניין וחנוכתו, יוכנס ספר תורה מהודר שנכתב על ידי סופר ירא שמים. ספר התורה החדש יונח אחר כבוד בהיכל המפואר וישמש את המתפללים הרבים הצפויים לבקר במקום, לצד הלומדים שייטו משכנם קבע ב'היכל התורה'.
עם סיום כתיבתו של הספר ביקר הרה"ג ישראל רווח במעונם של גדולי ומאורי הדור שליט"א וזכה לברכתם להצלחה ולסייעתא דשמיא בהרבצת תורה במעון החדש והמהודר.
בכתיבת האותיות של ספר התורה כובדו מרן הגאון הגדול רבי אריה ליב שטינמן שליט"א. מרן הגאון הגדול רבי עובדיה יוסף שליט"א, ראש הישיבה הגאון הגדול רבי שלום כהן שליט"א, הראשון לציון הגאון הגדול רבי שלמה משה עמאר שליט"א, הגר"ש בעדני, הגר"ש בן שמעון, והגר"מ פחימא וגדולי תורה נוספים, שבירכו את רבני 'היכל התורה' ופרנסיה כי ימשיכו להגדיל תורה ולהאדירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.