היערכות מיוחדת לקראת כניסתו של הרב פינטו לכלא; מאות מחסידיו צפויים ללוותו

במשטרה ובשב"ס נערכים בכוחות מיוחדים לקראת תחילת ריצוי עונש המאסר שנגזר על הרב במסגרת הסדר הטיעון שחתם עם הפרקליטות בפרשת ברכה. לפני זמן קצר יצא הרב מביתו לכיוון הכלא כשבדך הוא יתייצב לבדיקות רפואיות ב'הדסה'

רב במאסר: היום יחל הרב יאשיהו פינטו לרצות את שנת המאסר שנגזרה עליו במסגרת הסכם הטיעון שחתם עם הפרקליטות בפרשת ברכה.

בשירות בתי הסוהר נערכים לכליאתו של הרב במרכז הרפואי של השירות, זאת מכיוון שמצבו הרפואי של הרב (לוקה בסרטן) דורש השגחה קבועה.

לפני זמן קצר דווח כי הרב יצא מביתו לכיוון הכלא כשבדך הוא יתייצב לבדיקות רפואיות ב'הדסה'.

כניסתו של הרב פינטו לכלא מהווה רגע מכריע נוסף עבור אנשי השב"ס, שאתמול כלאו את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ושישה מורשעים נוספים בפרשת הולילנד. גם עבור המשטרה מדובר ברגע מורכב, זאת בשל החשש מהפרות סדר שיבוצעו ע"י חסידיו שצפויים ללוותו בהמוניהם.

כזכור, אמש נשא הרב את שיעורו האחרון (לפני הכניסה לכלא) בפני מאות מחסידיו במרכז 'שובה ישראל' באשדוד: "אנחנו צריכים לקבל את הייסורים באהבה ובשמחה, לא להצטער, לא לחשוב, להמשיך את התורה בכל הכוח, מקווים שנתגבר על המחלה, ושנראה אתכם שוב". אמר הרב פינטו. צפו

(באדיבות רשת)

בדבריו אמר עוד: "אם אתה רוצה לצאת ממשבצת אחת לאחרת, אתה חייב להיות יפה עיניים וטוב רואי – עם עיניים נקיות וטהורות ושמחה ואמונה וביטחון חזקים ביותר בקדוש ברוך הוא". בהמשך דיבר על פועלו בלשון רבים: "בישיבה שלנו לא הפסקנו יום אחד, במשך 22 שנים, ללמד תורה ולעשות מעשים טובים. הקרבנו את החיים שלנו למען הכלל. ויתרנו על מחלות קשות שיכולנו לטפל בהם באופן אחר, ועשינו למען כלל הציבור".

עוד אמר: "תהיו בשמחה גדולה. זו הנחת שתיתנו לנו. כל מה שהקדוש ברוך הוא עושה לנו בשבע השנים האחרונות זה ממנו בלבד. לחמנו בכל הכוח איפה ומה שצריך. אין אשמים, אין לא אשמים, הכל זה הקדוש ברוך הוא".

כזכור, לפני כחודש וחצי דחה בית המשפט העליון את ערעורו של הרב פינטו על חומרת העונש שנגזר עליו. הרב ביקש להמיר את שנת המאסר בעבודות שירות, אולם בית המשפט הותיר את גזר הדין על כנו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.