היפרד נא מעלי: לפיד בדרך לפרק את הברית עם בנט בגלל תהליך השלום – צפו בדברי לפיד

שר האוצר יאיר לפיד בדרך לפרק את הברית עם בנט כך עולה מדבריו של שר האוצר שקרא היום (ראשון) להתקדם במשא ומתן המדיני מול הפלסטינים גם במחיר שינויים בהרכב הממשלה.

צפו בנאום לפיד – באדיבות רשת

 את נאומו נשא בוועידת ישראל לעסקים של העיתון גלובס, לפיד אמר, כי כל שבוע שחולף בלי התקדמות ממשית במשא ומתן מסכן גם את יציבותה של הממשלה. "זוהי ממשלת עשייה, והממשלה הנכונה למדינת ישראל בעת הזו וגם בשנים הקרובות. המהלכים הכלכליים והחברתיים שאותם התחלנו בחודשים האחרונים זקוקים לזמן כדי להבשיל ולשאת פרי, וזה חיוני למשק ולמדינה שהממשלה הזו תמשיך לכהן בתפקידה גם אם התקדמות המשא ומתן תחייב שינויים קואליציוניים כאלה או אחרים".

 שר האוצר  הבהיר כי הוא נחוש בדעת למנוע את עיכוב את התהליך המדיני. "אם גם השמאל הישראלי וגם הימין הישראלי ימשיכו לומר פעם אחר פעם ש'שום דבר לא ייצא מזה', הנבואה עלולה להגשים את עצמה והצדדים יעזבו את שולחן המשא ומתן תוך חילופי האשמות הדדיים", אמר לפיד, והדגיש כי הוא יעשה הכול כדי למנוע את כישלון המשא ומתן.

"אנחנו לא יכולים להמשיך לחמוק מן העובדה שלשלום יש מחיר – מחיר כואב, מחיר לאומי, מחיר פוליטי לא קל שישלם כל אחד מהחותמים על ההסכם", המשיך לפיד. "ראש הממשלה הצהיר שהוא מכיר במחיר הזה ובמשמעות העובדה שהפתרון היחיד הנמצא על השולחן הוא יישום העיקרון של שתי מדינות לשני עמים. אני מאמין ומקווה שיש בו את האומץ ההיסטורי הדרוש כדי לשלם את המחיר. זה מה שהוא התחייב לו בעת שהקמנו את הממשלה, זה מה שאמר ביום הקמת הממשלה ומעל בימת הכנסת ואיני מעלה בדעתי לרגע שהוא לא התכוון לכל מילה".

. "עם כל יום שעובר ללא הסכם, מתקרבת אלינו הסכנה של מדינה דו-לאומית, שאליה מנסה להוביל אותנו ברית בלתי קדושה של השמאל הקיצוני והימין הקיצוני, כל אחד מסיבותיו המשיחיות", אמר לפיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.