"היצר לאקשן בכל מחיר" / ארל'ה יקטר

מי שמכם לפוסקי הדין ולנלחמים את מלחמות ה'? באיזו הלכה הנכם מחזיקים וכי תורה שונה לכם?! ארל'ה יקטר, יוצא נגד מחפשי האקשן ויוצרי הקטטות:

ערב ראש השנה, זמן סליחה וכפרה. בכל העולם, מפשוט העם ועד הגדול שבו, עושים תשובה, לקראת יום הדין, יום ההכרעה. בו ייחתם כל אדם, מי לחיים, מי למוות, מי לשלום ומי למלחמה. רק במקום אחד, עם קומץ אנשים מוזר, שכחו כי ראש השנה, אוטוטו, כבר כאן.

אנשים אלו, אוהבי 'אקשן', מריבות ותככים, ובכל מחיר ייהנו לריב, להשפיל ולהתקוטט. שמא נובע משעמום מצטבר או מרוע גרידא? לא נדע.

והרי הסיפור, הסכיתו ושמעו. בשבוע האחרון, נכנס רב מוכר ובעל חסד גדול, לשטיבלעך 'מאה שערים' להתפלל. אך אספסוף שהיה שם, התחיל להמטיר עליו צרחות וצעקות, כאילו היה, חלילה, אחרון הפושעים. ועל מי הם כילו חמתם? על יהודי צדיק, שכל ילד במאה שערים, יודע שאפשר להכתירו כשר החסד של היהדות החרדית. ואני שואל את אותו קומץ צעקנים וקנטרנים: האם אצלכם לא כתוב "מוטב שיכנס לתוך כבשן האש ואל ילבין פני חברו ברבים"? האם תורה שונה לכם? וגם אם יש לכם ויכוח נוקב אתו, האם הוא נותן יד במישרין או בעקיפין לחילול קברים בבית שמש(דבר שהוא שקרי והזוי לחלוטין, מבחינת האמת), האם זאת השיטה? האם מותר זלזול ועלבון כזה, בבית שכינתו של הקב"ה? האם קיבלתם היתר, פסק הלכה, כי מותר לכם לנהוג כך??!

לא נותר לי, אלא להתנחם, שבעקבתא דמשיחא חוצפא יסגי. ושנזכה כבר להיגאל עם משיח צדקנו. אמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.