היקף הפיטורים בטבע כפר סבא יצומצם ב-30%

הנהלת טבע הודיעה כי לא יהיו פיטורי התייעלות במפעל טבע כפר סבא עד סוף שנת 2020. במקביל, סכסוכי העבודה שהוכרזו בחברת טבע על ידי ההסתדרות מבוטלים

בתום מו"מ שנערך בתיווכו של יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, ועד עובדי טבע כפר סבא והנהלת החברה בראשות מארק סבג, סוכם בין הצדדים על צמצום משמעותי של מספר העובדים המפוטרים, שיגיע ל-120 *** רשימת העובדים שיסיימו את עבודתם תיקבע בשיח הדדי בין הוועד וההנהלה ותוך התחשבות במצב הסוציאלי של כל עובד *** סיום ההעסקה ייצא לפועל רק לאחר החגים

בתום תשע שעות של משא ומתן אינטנסיבי שנערך היום (ג') בתיווכו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הגיעו ההסתדרות, ועד עובדי טבע כפר סבא והנהלת החברה בראשות מארק סבג להסכמות שמביאות לסוף הסכסוך בין הצדדים.

בהתאם להסכמות, הנהלת טבע צמצמה את מספר העובדים שיסיימו את עבודתם במפעל טבע כפר סבא ב-30 אחוזים. כחלק מכך סוכם כי 35 עובדים יצאו לפנסיה מוקדמת ו-85 עובדים יסיימו את עבודתם ויקבלו פיצויים מוגדלים. בסך הכל מדובר ב-120 עובדים. סיום ההעסקה ייצא לפועל רק לאחר החגים ולא לפני 1.11.17.

רשימת העובדים שיסיימו את עבודתם תיקבע בשיח הדדי בין הוועד וההנהלה ותוך התחשבות במצב הסוציאלי של כל עובד ועובד. התהליך יבוצע ברגישות המרבית, והעובדים שהעסקתם תסתיים יקבלו ליווי אישי – הכולל ייעוץ במהלך תהליך סיום ההעסקה, סדנאות והכשרות מקצועיות – וכן יוצעו להם שירותי השמה לאיתור מקומות עבודה חלופיים הולמים.

טבע עשתה כל שלאל ידה על מנת למצוא פתרונות תעסוקתיים לעובדי כפר סבא להם יכולות וכישורים המתאימים לניוד, תוך מתן העדפה לעובדים עם מקרים אישיים מיוחדים.

הנהלת טבע הודיעה כי לא יהיו פיטורי התייעלות במפעל טבע כפר סבא עד סוף שנת 2020. במקביל, סכסוכי העבודה שהוכרזו בחברת טבע על ידי ההסתדרות מבוטלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.