היריבים המרים התאחדו מול הנשיא ואמרו : "עולם התורה נמצא בסכנה!" צפו בגלרייה

על רקע החשש מפני הגזירות הכלכליות על עולם הישיבות, התקיימה הבוקר (חמישי) פגישה בין כמה מהח"כים החרדיים לבין נשיא המדינה, שמעון פרס.

פרס כיבד את החכי"ם החרדים בכיבוד קל ולחץ את ידיהם בחום.

בפתח הפגישה הדגיש הנשיא כי אין עוררין על כך שישראל ניצבת בפני גירעון עמוק בתקציב, דבר המחייב אחריות וריסון, אולם הוא מאמין כי כל אזרחי ישראל מסכימים שלא ניתן לאפשר למאות אלפי ילדים להתווסף למעגל העוני, מחובתה של הממשלה ומחובת כל חברי הכנסת לוודא שתקציב המדינה ייתן מענה ורשת ביטחון לחלשים בחברה. "ילד רעב הוא ילד רעב- דתי או חילוני, יהודי או ערבי, אסור שיהיו ילדים רעבים בישראל".

 חה"כ ליצמן פנה לנשיא ואמר: "עולם התורה והישיבות מתמודד עם גזירות קשות המופיעות בספר התקציב, ויש סכנה להמשך קיומן. בכל הקשור לחוק גיוס אנחנו נגד סנקציות פליליות שאף לא הוזכרו כלל בהסכם הקואליציוני. אנחנו בעד שכל מי שרוצה וצריך ללמוד- ילמד. מי שלא- יעשה מה שכולם עושים. אנו מזהים טביעות אצבע של רדיפה, שנאה והסתה כנגד הציבור החרדי, ויש בכוחך למנוע את הקרע הזה בעם".

 חה"כ פורוש: "היהדות החרדית היא כ-14% מהמצביעים בבחירות ולצערנו הם מוחרמים. כאשר בן גוריון המנוח ביקש להקים מדינה יהודית היה לו חשוב להדגיש שזה בית לאומי לכל יהודי. הוא התנהג בכבוד גם לרבנים וגם לאוכלוסייה החרדית, ומה שהולך להתרחש בעקבות חוק הגיוס זו סכנה להמשך הקיום המשותף שלנו כאן בארץ, וגם הגזירות הכלכליות הן בניגוד גמור למה שהיה כאן 65 שנים".

 בסוגיית גיוס בני הישיבות הדגיש הנשיא כי בן גוריון חתם על הסכם "תורתם אומנתם" רק למאות בודדות של תלמידים: "יש לבצע את השינויים, מתוך הידברות ודיאלוג ולהימנע מהסתה". הנשיא קרא להימנע מהסתה ואמר: "מדינת ישראל נמנעת מכפייה דתית או אנטי דתית". הנשיא הדגיש כי הוא יעביר מסר זה לראש הממשלה, לשרים ולחברי הכנסת עימם הוא נפגש.

במהלך הפגישה אמר ח"כ מאיר פרוש לפרס כי ; "בן גוריון בשעתו כיבד את הציבור החרדי ורבניו וביקש להקים 'בית לאומי לכל יהודי'. היום כאשר מחרימים חרדים לא תהיה זכות קיום לאמירה 'בית לאומי לכל יהודי'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.