היריד בבית שמש: פפנהיים ל'קוקר': "הקיצוניים שנלחמים בנו מגבירים את החזרה בשאלה"

בית שמש סוערת: חברי מועצה חרדים שהבטיחו את השתתפותם ביריד תעסוקה לציבור החרדי שארגנה עמותת ׳מפתח׳, חזרו בהם ברגע האחרון בעקבות לחץ של גורמים קיצוניים בקהילה החרדית בעיר. מארגני היריד זועמים: ״מדובר בטירוף. מדובר בגורמים שלא מצביעים בכלל בבחירות אבל מצליחים להכתיב סדר יום״

מלחמה כנגד יריד התעסוקה בבית שמש: חברי מועצה חרדים שהבטיחו את השתתפותם ביריד תעסוקה לציבור החרדי שארגנה עמותת ׳מפתח׳, חזרו בהם ברגע האחרון בעקבות לחץ של גורמים קיצוניים בקהילה החרדית בעיר שמנהלים מאבק מאסף כנגד ארגון מפתח שפועל להכשרתם של חרדים בשוק העבודה.

אם היה נדמה שבחודשים האחרונים שורר שקט יחסי בעיר המשוסעת, הרי שבימים האחרונים שוב החלו רוחות עכורות לנשוב בעיר. המוקד הפעם: בתוך הקהילה החרדית.

מה שהצית את האש, הפעם, הוא יריד תעסוקה לציבור החרדי ביוזמת עמותת ׳מפתח׳, יריד שמשלב, בין היתר, המלצות ללימודי מקצוע שונים, טיפים לכלכלת בית ועוד.

גם עיריית בית שמש נתנה חסות לאירוע, כאשר היא לוקחת חלק פעיל בהפקתו ובפרסומו. כמו כן, חברי מועצה וגורמי שלטון מקומיים נוספים הבטיחו את השתתפותם ביריד.

אלא שקיומו של היריד הוא לצנינים בעיני גורמי שוליים קיצוניים מהקהילה החרדית אשר משוכנעים כי עמותת ׳מפתח׳ ״זוממת לשלוח את בני הציבור החרדי ללימודי אקדמיה אשר רבים חללים הפילה״, כהגדרתם.

הגורמים פתחו במאבק טיפוסי נגד קיום היריד, תוך שהם מפיצים בעיר פשקווילים ומודעות בגנותו, כמו כן כרוז מיוחד הסתובב בעיר במשך שעות כדי להתריע על ״הפירצה החמורה״.

אמש הודיעו חברי המועצה החרדים על ביטול השתתפותם ביריד, במה שהתפרש ככניעה לגחמות הקיצוניים. מארגני היריד, כמו גם תושבים מהמיינסטרים החרדי בעיר, זועמים מאוד על הודעת הנציגים ומביעים חשש מפני ההשלכות שלה.

יו"ר ארגון מפתח, ר' שמואל פפנהיים מסביר בשיחה ל'קוקר' על מניעי המאבק: ״זה מאבק אכזרי יש פה המון שקרים, הרי הכל מנוהל על פי הוראת גדולי ישראל", הוא מבהיר ומאשים את אנשי נטורי קרתא שפוגעים בציבור החרדי שרוצה לצאת לעבוד, "אותם אלה שמנהלים את המאבק הזה הם הביאו את ישראל הלר (יוזם קמפיין החרדקים שחזר בשאלה) הם מגבירים את החזרה בשאלה עם הדרכים שלהם, מדובר בגורמים שלא מצביעים בכלל בבחירות אבל מצליחים להכתיב סדר יום ולשבש לתושבים את החיים פה, לא נכנע להם״

כאמור, במהלך השעות האחרונות התפרסמו כרוזים בבית שמש כנגד היריד התעסוקה שיתקיים במתנ"ס גוונים , "ארגון מפתח מארגנים יריד שרוצים להפיל חרדים לכור ההיתוך החילוני, ואם החרש תחרישי בעת הזאת", נאמר בהודעה.

לטענת מנהלי היריד הקיצוניים הסירו את המודעות ברחוב ואסרו על העיתונים לפרסם מחשש להתנכלות, "כעת זה בידיים שלנו אם הם ינצחו והיריד ייכשל או שננצח".

עוד נודע ,כי מחר מתכוונים אנשי נטורי קרתא לשבש את היריד ולהפעיל רמקולים ברחובות העיר שיודיעו כי "היריד בוטל".

מפתח

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.