הירי ביהודי: "אני דעאש"ונורה למוות (תיעוד מהדרמה)

מחקירת המשטרה עולה כי היהודי ניסה לחטוף נשק מחייל וקרא לעבר החיילים "אני דאעש". הנהג ניסה למנוע את המירוץ עם שוקר חשמלי אך הוא המשיך בשלו, מאבטח שהיה במקום הבחין במאבק, רץ למקום וביצע ירי ראשוני לעבר החשוד. צפו בדרמה

משטרת ישראל חושפת פרטים ראשוניים מחקירה של האירוע בו נורה אתמול למוות יהודי שנחשד כמחבל ברחוב ירמיהו בירושלים.

מהחקירה עולה כי היהודי ניסה לחטוף נשק מחייל וקרא לעבר החיילים "אני דאעש". הנהג ניסה למנוע את המירוץ עם שוקר חשמלי אך הוא המשיך בשלו, מאבטח שהיה במקום הבחין במאבק, רץ למקום וביצע ירי ראשוני לעבר החשוד.

ירי נוסף בוצע על ידי החיילים עצמם.

על פי החקירה, שני החיילים שהיו מעורבים בתקרית ביקשו לעלות על אוטובוס ברחוב ירמיהו בירושלים, ככל הנראה לאחר שסיימו משמרת במסגרת פעילותם כמאבטחי התחבורה הציבורית בעיר.

עוד עולה מהחקירה כי אדם שירד מהאוטובוס הבחין בחיילים וביקש מהם תעודה מזהה. אותו אדם העלה את חשדם של החיילים והם ביקשו ממנו להזדהות. על פי החשד, התפתח בין הצדדים ויכוח, במהלכו האדם תקף את החיילים ואף ניסה לחטוף את נשקו של אחד מהם.

נהג האוטובוס ניסה לסייע בהשתלטות על האדם תוך שימוש בשוקר, אך למרות זאת אותו אדם המשיך בניסיונותיו – על פי החשד – לחטוף את הנשק מהחייל. תוך כדי המאבק עם החייל קרא האדם "אני דאע"ש".

מאבטח שעמד סמוך לזירת התקרית הבחין במאבק, רץ למקום וביצע ירי ראשוני לעבר האדם שהתעמת עם החיילים. ירי נוסף בוצע לעברו על ידי החיילים עצמם. החשוד נהרג ורק במהלך בדיקת גופתו התברר כי מדובר ביהודי תושב ירושלים

אמש (רביעי) ברחוב ירמיהו בירושלים חשבו שהם נקלעו לעוד פיגוע בגל הטרור – הפעם ניסיון חטיפת נשק. רק לאחר התקרית התברר כי האדם שנורה למוות היה יהודי, אולם בזמן אמת איש לא ידע זאת והחרדה הורגשה היטב.

מצלמת אבטחה שמוצבת בקיוסק סמוך לזירת האירוע קלטה את הבהלה ברחוב הומה האדם. בתיעוד ניתן לראות איך השגרה המתוחה מלכתחילה מופרת ברגע, וכיצד הרחוב המרכזי הופך לזירת אירוע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.