הירי במחבל בחברון • קשיים בגרסתו של החייל; ליברמן תוקף בחריפות את נתניהו ויעלון

בצה"ל טוענים כי אחד הקצינים בשטח קבע כמה דקות לפני הירי כי אין חגורת נפץ על גופו של המחבל, מה שסותר את גרסתו של החייל. יו"ר 'ישראל ביתנו' במתקפה חריפה על ראש הממשלה ושר הביטחון: "הפכו לפרזנטורים של 'בצלם'"

ירה כדי לוודא שאין על המחבל חגורת נפץ? עדויות של חיילים מהשטח סותרות את טענת החייל לפיה הירי בוצע מאחר וחשש כי יש על המחבל חגורת נפץ. בצה"ל אומרים שכמה דקות לפני הירי קבע קצין כי על המחבל אין חגורת נפץ.

בתוך כך, יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, מתייצב בראש המגבים את החייל ותוקף בחריפות את צמרת הממשלה על עמדתם בפרשה. בראיון ל'בוקר טוב ישראל' בגל"צ סיפר ליברמן כי הוא ביקש להיפגש עם החייל וסורב.

"גם נתניהו וגם בוגי יעלון הפכו לפרזנטורים של ארגון 'בצלם'…זה הפך לשגרה. זה כבר הלוחם הרביעי שהצמד חמד הזה ביבי ובוגי מעמידים לדין תחת הנהגתם. זה לא המקרה הראשון", האשים ליברמן.

עוד טען ליברמן כי "יכול להיות שחייל סדיר בן 19 טועה בשיקול דעת, אבל זה פשוט לא מצדיק התנפלות של ראש הממשלה ושר הביטחון. עכשיו המשפחה צריכה להאמין שמצ"ח או הפרקליטות הצבאית הראשית תנהל חקירה אובייקטיבית, אחרי שבכל רשויות הצבא שמעו מה עמדתם של שר הביטחון וראש הממשלה? אחרי זה המשפחה צריכה להאמין שיש חקירה הוגנת, ללא משוא פנים?".

בסיום הראיון תקף ליברמן את ארגון 'בצלם' שאיש מטעמו תיעד את התקרית. "מדובר בחבורת בוגדים לכל דבר ועניין…כדאי מאוד וחשוב מאוד שגם החייל וגם משפחתו ידעו שעדיין יש אנשים בישראל, גם במישור הפוליטי, שהשכל הישר הוא המנחה היחיד שלהם, ולא הכותרות בעיתונים, ולא הניסיון להתקרנף ולהיות פרזנטורים של חבורת בוגדים מ'בצלם'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.