הירי חודש, רקטות התפוצצו בחוף אשקלון לפני תום המועד

אזעקות נשמעו לפני זמן קצר במועצות חוף אשקלון וחוף לכיש, הירי חודש: שלוש רקטות שוגרו לישראל, רקטה אחת התפוצצה בשטח פתוח בחוף אשקלון.

שעתיים לסיום הפסקת האש – המלחמה חוזרת? אזעקות בדקות האחרונות באזורים רבים בדרום ביניהם ב: עוטף עזה, לכיש, שפיר, חוף אשקלון ושער הנגב.  לא ידוע על נפגעים או נזק בחסדי שמים. המשא ומתן נכשל המשלחת הישראלית חזרה לארץ.

מוקדם יותר דווח כי בצה"ל מתגברים את הכוחות בגבול הרצועה ונערכים לאפשרות שעם סיום הפסקת האש בחצות – יחדש חמאס את ירי הרקטות לעבר שטח ישראל. תשע סוללות כיפת ברזל פרושות ברחבי הארץ במוכנות מלאה, כך אומר היום (רביעי) בכיר בחיל האוויר. במערך ההגנה האווירית מנתחים את תוצאות היירוטים האחרונים בניסיון לשפר את יכולות היירוט בימים הקרובים אם יהיה בכך צורך.

בינתיים, לקראת מועד סיום הפסקת האש, אחד ממנהיגי חמאס ברצועת עזה הכריז הערב בעצרת של הארגון במחנה הפליטים ג'בליה, כי במהלך היום נרשמה התקדמות במשא ומתן בקהיר וכעת הצדדים "קרובים מאוד להסכם". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק דיווחים שמגיעים מקהיר מבשרים על מסמך הבנות חדש שנמסר לנציגים הישראלים והפלסטינים – ומקובל על שני הצדדים. על פי הדיווח מדובר במספר ליטושים קטנים לנושאים ולהסכמות שדובר בהם עד עתה.

שר החוץ, אביגדור ליברמן, התנה את תמיכתו בהסכם בהשבת גופותיהם של החיילים הדר גולדין ואורון שאול. הבוקר אמר שר החוץ שאם לא יגיעו הצדדים להסכם ותתחדש הלחימה, ישראל חייבת להגיע להכרעה משמעות. בפגישה שקיים עם ראשי יישובים במועצה האזורית חוף אשקלון אמר ליברמן כי "אי אפשר להתקדם לשום הסדר מניח את הדעת בלי שניפטר מחמאס. אסור לסיים את המבצע הזה בלי שגופות החיילים יוחזרו למדינת ישראל".

ליברמן אמר עוד כי "אם המחבלים מהצד השני לא מבינים את זה – הם חייבים להבין שהם יקבלו בחזרה גופות של מוחמד דף, של הניה ושל כל הנהגת החמאס ברצועת עזה".

במקביל, הצהיר שר האוצר, יאיר לפיד, כי גם התמיכה שלו בקבינט בהסכם המתגבש אינה בטוחה. "אצביע רק בעד הסכם שנותן פתרון אמתי לתושבי הדרום. אני חושש שבלי ועידה בינלאומית שאותה הצגנו כבר, זה מהלך שרק יוביל לעוד סיבוב לחימה בעוד שישה חודשים או שנה", אמר.

בראיון שהעניק ל"ניו יורק טיימס" אמר לפיד, כי כל הסכם חייב לגרום לכך שהשקט ישמר לאורך זמן. בראיון התייחס לפיד להעברת השליטה ברצועה לרשות הפלסטינית והסביר כי חמאס נחלש צבאית ופוליטית. "בעבר חששנו שהעברת השליטה תהיה כלי לחמאס להגיע לגדה המערבית", אמר לפיד, "כעת היא תהיה כלי לגדה המערבית להגיע לעזה". לדברי לפיד, היוזמה הוצגה לשרי הממשלה ו"יש לה תגובות מעניינות בעולם הערבי".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זריזין מקדימין לרציחה ואולי אפ"ל שזה גם בגדר מקדימין למצות

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב