הירי לדרום: נתניהו: " נגיב בנחישות לכל טפטוף"

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום בטקס הסרת הלוט מעל סמל ביה"ס היסודי ע"ש פרופסור בנציון נתניהו ז"ל ביישוב ברקן. בטקס השתתפו גם שר החינוך שי פירון וראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה. 
בית הספר ע"ש פרופ' בנציון נתניהו, שהוקם ביישוב שבתחום המועצה האזורית שומרון, נפתח בתחילת שנה"ל והוא קולט תלמידיו מהיישובים ברקן, נופים ועלי זהב. 
ראש הממשלה סקר את תערוכת קווים לדמותו של בנציון נתניהו שמוצגת בביה"ס ושוחח עם תלמידי בית הספר.
ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אבא שלי חשב שהתקומה של עם ישראל היא לא דבר מובן מאליו, זה דבר שאנחנו צריכים לרצות אותו, להצדיק אותו. והוא חשב שעם השיבה שלנו למולדת שלנו והקמת הריבונות שלנו מחדש – יהיו הרבה שלא יסכימו לכך וינסו לעקור אותנו מארצנו ולחסל את מדינתנו – ולכן הוא חשב שחלק יסודי מכינונה של מדינת ישראל כמדינת היהודים מחדש זה היכולת של היהודים להגן על עצמם בכוחות עצמם. זה דבר שמנחה אותי בכל זירה מול כל איום. אתמול היה ירי רקטות על היישובים שלנו – והתגובה באה מיד. המדיניות שלי היא לפגוע במי שמנסה לפגוע בנו. אין טפטופים, אין הצטברות, וכך אנחנו נעבוד ונמשיך לפעול מול איומים קרובים ומול איומים רחוקים. זה הדבר הראשון שאבא שלי האמין בו, ואני מאמין שהיהודים חייבים להיות מסוגלים להגן על עצמם בכוחות עצמם ולפעול בנחישות נגד כל אויב שמנסה לפגוע בנו. 
הדבר השני – אנחנו מאמינים בריבונות במדינת חוק. זה אומר שאין פורעי חוק. אין תג מחיר ואין תג כזה ואין תג אחר. אין דבר כזה. אנחנו פועלים כמובן נגד אויבים אחרים, אויבים של ממש, מבקשי נפשנו – אנחנו לא יכולים לקבל את פרימת החוק מתוכנו. גם מול זה אנחנו פועלים ביד חזקה, ונמשיך כך. 
אבל הדבר החשוב ביותר שאבא שלי האמין בו הוא שאנחנו צריכים להאמין בעצמנו, בצדקת דרכנו, בקשר שלנו לארצנו, שאותה נמשיך לפתח – לא רק מבחינה פיזית או מבחינה התפתחותית, מבחינת האילן והעצים, הייתי אומר, והענפים והפירות, אלא גם השורשים. הדבר החשוב ביותר הוא להעמיק את השורשים – כי מזה צומח כל השאר. אנחנו פה מעמיקים היום את השורשים, ואני גאה בכך שהחלטתם לקרוא לבית הספר היפה הזה, באמת יפהפה על שמו של אבי, בן ציון. אני פשוט מצטער שהוא לא יכול להיות כאן איתנו, אבל רוחו איתנו".
שר החינוך שי פירון: "כשהייתי תלמיד הייתי קורא כמעט בכל יום על פרופ' בנציון נתניהו, איש ערכי שכבר כילד גרם לי להתפעלות רבה. כבוד גדול יהיה אם רוחו של בנציון תהיה חלק מחייכם, יותר מהכבוד של קריאת בית הספר על שמו. אני בטוח כי כל אחד מכם ימצא פרט אחד שישפיע על אישיותו".
ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה: "לעונג הוא להנציח את שמו של פרופ' בנציון נתניהו. ככל שהעמקנו, נחשפנו לדמותו ולאישיותו הטומנת בחובה את אהבת העם והארץ, תוך אמונה עזה בתקומת עם ישראל בארצו. כשלומדים על בנציון, מבינים מאין אתה ראש הממשלה שואב את תעצומות הנפש שלך להנהיג בקומה זקופה את עם ישראל".

צילום: משה מילנר, לע"מ

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.