הישג לאיחוד: מידע על מקרי הצלת חיים אינו נחלתו הבלעדית של מגן דוד אדום

 

 

 הנהלת ארגון "איחוד הצלה" מברכת את משרד הבריאות על אימוץ עמדת הארגון כי מידע אודות מקרי הצלת חיים אינו נחלתו הבלעדית של מגן דוד אדום וכי יש לשתף את 2,000 כונני "איחוד הצלה" במידע הרפואי ללא כל קשר לשיוכם הארגוני.

באיחוד הצלה אמרו כי יחד עם זאת מדובר בצעד ראשון לתיקון ליקוי אחד מתוך שורה ארוכה של ליקויים מהותיים בתחום הרפואה הדחופה בישראל, וכי הארגון ימשיך לפעול לתיקונם מהר ככל הניתן לטובת שירותי הצלת חיים יעילים ומהירים יותר לטובת אזרחי ישראל.

תגובת הארגון יצאה לאחר שהיום פרסם משרד הבריאות נוהל הקובע כי כונני רפואת חירום, חובשים, פרמדיקים ורופאים, יקבלו את המידע על קריאות חירום רפואיות בלי קשר לשיוכם הארגוני כל עוד הארגון הוכר ע"י משרד הבריאות, כדוגמת ארגון איחוד הצלה.

יצוין כי זאת הפעם הראשונה בה משרד הבריאות מנסה להסדיר בפועל את פעילות חובשים, פרמדיקים ורופאים אשר פועלים בשטח. הצורך להסדרת הפעילות גבר לאחר נתק ארוך ששרר בין ארגוני החירום מד"א ו"איחוד הצלה" במסגרתו סירבה הנהלת מד"א לאפשר שיתוף מידע על קריאות החירום המגיעים למוקד 101 עם אלפי כונני "איחוד הצלה". אי ההסכמה לשתף במידע על קריאות החירום הביא למצב בו כונן רפואת חירום אשר מצויד בציוד מציל חיים היה יכול להימצא במרחק קצר מאדם הזקוק לסיוע רפואי דחוף, אך לא ידע על האירוע בזמן אמת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.