הישג לברקת: "הטענות בדבר פריצה גדולה של הסטטוס קוו לא הוכחו"

הישג לברקת: ישיבת צוות הסטטוס קוו, שהוקם על דעת ראשי המפלגות החרדיות הבהירו כי לא נמצא כל עליה בחילולי השבת בעיר. היועצים החרדים של ברקת חוגגים.

הישג לברקת: בתום ישיבת צוות הסטטוס קוו, שהוקם על דעת ראשי המפלגות החרדיות, יצאה הודעה שלפיה לא נמצא עליה בחילולי השבת בעיר.

למרות הניסיונות של חברי עירייה להוביל את הקו התקיף, דרעי ליצמן וגפני יישרו קו עם ברקת. היועצים החרדים מגדירים את ההחלטה "כניצחון" לברקת, ואף כינו את הפרסומים על העלייה בחילולי השבת, "פייק נויז". "הטענות בדבר פריצה גדולה של הסטטוס קוו לא הוכחו", כך הבהירו חברי הצוות במכתב שפרסמו אמש. "חברי הוועדה נפגשו עם כ-14 גורמים שונים שביקשו להופיע בפניהם ולהציג עמדתם בסוגיות שבהם נדרש הצוות לעסוק.

חברי הועדה הבהירו כי לא חל שינוי בסטטוס קוו ביושלים. "התמונה העובדתית המצטיירת היא שהטענות בדבר פריצה גדולה של הסטטוס קוו לא הוכחו. קיימים נושאים שונים שבהם הבדיקה טרם נסתיימה, אך נראה כי השינויים בהיקף הפעילות המסחרית בשבת, גם אם קיימים, אינם גדולים".

 

גם בהקשר לפעילות המינהלים הקהילתיים נכתב כי "גם באשר לפעילות המרכזים הקהילתיים נראה כי כמעט בכל המרכזים הקהילתיים לא חל שינוי מהותי בהיקף הפעילות הכרוכה בחילול שבת. הבדיקה לגביי המקרים החריגים תימשך".

 

"הצוות סבור כי ניתן להוביל מהלך של ניסיון להשגת המסכות לגביי אופיין של פעילות שונות וכי לשם כך נדרש זמן מה נוסף לאפשר לצוות למצות מהלך שכזה. הצוות הודיע כי בכוונתו להעביר דו"ח ביניים בכתב תוך ימים ספורים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי מוכר את השבת בושה לרבנים ולספרדים

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב