הישג לגפני: חוק המקואוות אושר בועדת הפנים (צפו)

הישג לחה"כ משה גפני , חוק המקואות עבר בקריאה ראשונה בוועדת הפנים ברוב קולות. חה"כ אשר לרפורמים "אולי תבנו כותל גם בתל אביב". צפו

לאחר אין ספור דיונים וספקולציות, אושר חוק המקוואות בועדת הפנים. בדיון סוער שהתקיים היום בכנסת הצביעו (ללא נציגי ש"ס) על הצעת החוק לפיו תהיה פיקוח של המועצה הדתית על הטובלות.

חה"כ יעקב אשר הבהיר במהלך הדיון כי  במסגרת הדברים החדשנים הייתי ממליץ לסוכנות היהודית לבנות במדינת תל אביב כותל חדש בארכיטקטורה מחודשת".

 צפו בדברי  אייכלר

 

יו"ר הוועדה אישר את הדברים כי יש סיכום על בנית מקוואות שיוחזקו בידי הסוכנות היהודית עובר הרפורמים אך ח"כ גפני דחה את הצעת הפשרה כאשר אמר כי הוא לא עומד מאחורי הדברים. חה"כ גפני  איים הבוקר כי באם וכאשר החוק לא יעבור במליאה יהיו לכך השלכות

מנגד, בתגובה להחלטה חברת הכנסת זנדברג הגיבה בזעם להישג של יהדות התורה, ‏"ועדת הפנים אושרה פשרה רקובה בנושא המקוואות. הקואליציה כולל עזריה ומועלם שיתפו פעולה עם גפני וברגע האמת נטשו את הפלורליזם בשביל האורתודוקסיה

ח"כ אייכלר אמר בדיון על המקוואות: "הרפורמים פסקו בארה"ב שבריכה כשרה לגיור בדיוק כמו מקווה. זה מראה שדרישת בג"צ להכניס למקוואות ארגוני חוץ שמטרתם ליצור מלחמת דת במדינת ישראל".

בן גוריון הגיע להסכמה עם הדתיים שחיי הדת במדינה יתנהלו על פי ההלכה שנקבעת על ידי הרבנות הראשית. לא תמיד אהבנו את הרבנות אבל המדינה מכירה רק בה.

אם בג"צ יחולל מלחמת דת ויפר את סמכות הרבנות ההלכתית ויאפשר לכל ארגון להפר חוקים וסדרים; יש לנו שמונה מאות אלף יהודים שיפרו את חוקי שאר רשויות השלטון ויעשו כרצונם נגד השלטון החילוני במדינה.

 סייעו בהכנת הכתבה – ישראל שקולניק ועקיבא פלד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.