5% מהדירות בכל פרוייקט יוקצו לדיור ציבורי

הישג לדרעי: בהתאם להבטחת הבחירות של ש"ס, הודיע שר השיכון כי בכל פרוייקט חדש יוקצו 5% מהדירות לדיור ציבורי

שר הבינוי החדש, יואב גלנט, מקדם מהפיכה של ממש בדיור הציבורי: בסיור שערך אמש השר בערים נצרת עילית ונצרת, יחד עם צמרת משרדו ונציגי עמידר, הכריז השר על כמה צעדים משמעותיים בתחום זה.

הצעד המשמעותי ביותר עליו הכריז השר היום הוא צעד עליו דובר רבות בשנים האחרונות, וגם כיכב בקמפיין הבחירות של ש"ס: שילוב דיור ציבורי בכל הפרויקטים למגורים החדשים שנבנים ברחבי הארץ. הצעד השני עליו הכריז השר הוא הגמשת קריטריונים לדיור ציבורי ואכלוס מיידי של כלל הדירות הפנויות המיועדות לדיור הציבורי. צעד נוסף מתייחס לדירות הקיימות שנמצאות במצב תחזוקתי רעוע ועל פי הודעת משרד הבינוי, בכוונת השר לשפץ את רוב הדירות הללו תוך 5 שנים.

מדובר בהצהרה דרמטית שעשויה בהחלט להגדיל את היצע הדירות לזכאים. ככל הנראה, מדובר רק על פרויקטים חדשים שייבנו על קרקע מדינה פרי מכרזים שיפורסמו על ידי המשרד, רמ"י או גופים אחרים שהוסמכו לכך כעת במסגרת תוכנית הדיור של שר האוצר משה כחלון, כמו למשל החברה הממשלתית "דירה להשכיר".

"משימת הטיפול בדיור הציבורי הינה משימה חברתית מהמעלה הראשונה…הדיור הציבורי הינו מענה חיוני לאוכלוסיות חלשות בחברה הישראלית, לצד הטיפול האינטנסיבי בפתרונות דיור בכלל המדינה, נרכז מאמץ מיוחד במתן פתרונות של דיור ציבורי לאוכלוסיות נזקקות", אמר גלנט.

מי שעוד חגג את ההצהרה המדוברת הוא יו"ר ש"ס, אריה דרעי, שכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "הבטחתי וקיימתי: משרד הבינוי מיישם את ההתחייבות שלנו להקצות בכל פרויקט חדש עד 5% מהדירות לדיור ציבורי, גם השקופים זכאים לדיור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.