הישג לחרדים? דרעי מודה: "חוק הגיוס לא השתנה – בהבנה עושים יותר מכפייה"

למרות התחושה כי תיקון חוק הגיוס מאחורינו, בין הח"כים החרדים מודעים לכך שביטול הסנקציות – תהיה גולת הכותרת של ההישג, דרעי לא מהסס ואומר "שהחוק לא השתנה". יעלון: לא רואה שינוי קל לטובת החרדים – הכל יבוא בהסכמה. {תיקון חוק הגיוס}

לאחר העברת חוק הגיוס ברוב גדול,  חברי הכנסת החרדים ניגשו להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו, שעמד בהתחייבותו כמסוכם, הודות לתקשורת שעסוקה בעיקר בטבח בפריז יכלו חברי הכנסת החרדים לנשום לרווחה. המסוכה הראשונה מאחוריהם, בשבוע הבא לאחר העברת התקציב כשנתניהו כבר לא מחוייב לגחמות של אייכלר והצהרות מוזס יהיה המבחן האמיתי.

אך למרות התחושה כי תיקון חוק הגיוס מאחורינו, בין הח"כים החרדים מודעים לכך שביטול הסנקציות – תהיה גולת הכותרת, כך גם נשמע מדבריהם של מוזס ואייכלר . דרעי עצמו לא מהסס לומר בגלוי את מה שאחרים חושבים בשקט ואומר "שהחוק לא השתנה".

יושב ראש ש"ס, אריה דרעי, התייחס לביקורת שנשמעה על התנהלות המפלגות החרדיות ואמר לגלי צה"ל. "כשיאיר לפיד התחיל תהליך של חזרה בתשובה להתקרב לחרדים כיוון שהוא החליט שמקומו בלשכת ראש הממשלה אז לפיד התנצל ואמר 'מה אתם רוצים ממני בחוק הגיוס? אני רק הוספתי סנקציות פליליות אבל לא אני ביקשתי אותן. מה שקרה זה שהחוק לא השתנה אבל היעדים נקבעים גם בלי זה. כשנותנים לתהליך לבוא מתוך הבנה הוא עושה יותר ממה שאתה עושה בכפייה", אמר.

שר הביטחון יעלון אמר במליאה דברים דומים: "קצב הדיון המתלהם שהיה אז הביא לירידה משמעותית מאד בהתייצבות חרדים ללשכות הגיוס. לכן הדרך מהמצב שבו התחלנו באפס היא הדרך. לא תמיד צריכים להיות צודקים, צריכים להיות חכמים וזו הדרך הנכונה".

בראיון לרשת ב' אמר יעלון כי חוק הגיוס לא השתנה "כי הוא זה".

האזינו לדברי יעלון. 

ח"כ ישראל אייכלר התייחס בנאומו לחוק הגיוס ואמר : "חוק גיוס החובה הוא גורם מפלג ויש להחליפו בחוק גיוס מרצון.כל זמן שיש נשים בצבא בגיוס חובה אין שם מקום. יש אלפי חיילים מיותרים שהצבא אינו זקוק להם ואינם תורמים דבר". אמר אייכלר.

חוק גיוס חובה לנשים מתאים רק לצפון קוריאה. רק שם  ובישראל יש חוק גיוס חובה לנשים. רציתם ליצור עם חדש בכור היתוך צבאי. אנחנו שייכים לעם ה'. היום הזה נהיית לעם. חוץ מחוקי התורה שום דבר אינו עושה אותנו לעם אחד.

בהמשך טען לח"כ קירשנבוים שתחזור בה מהמלים שהחרדים סחטנים עם חרדי היה אומר שהחכי"ם הרוסים דורשים בשביל עולי רוסיה כל מיני דברים כולם היו קופצים אז בבהלה.

ולמרות שחוק הגיוס לא עבר שינוי מהותי , לפיד לא חסך את חרצובות לשונו, "פעם הראשונה מאז שליאור התגייס, אני לא יודע מה אני הולך להגיד לו. ששר הביטחון, המפקד העליון שלו, מכר אותו בשביל כל מיני משחקים קואליציוניים?".

https://vimeo.com/145848394

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא תאמינו…
    אבל ניתן לצפות באתר כי ל ה המלוכה ש…דאע"ש הם …העשרת השבטים האבודים…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב