הישג למפלגות החרדיות • הפטור מגיוס יוארך בארבע שנים; הסנקציות הפליליות לא יופעלו באופן אוטומטי

בעקבות האולטימטום שהציבו בפני רה"מ, הגיעו היום הנציגים החרדיים לסיכום עם שר הביטחון ושרת המשפטים באשר לתיקונים משמעותיים שיוכנסו לחוק הגיוס – כך נחשף הערב בערוץ 2. ע"פ הסיכומים שהושגו, תקופת ההסתגלות תוארך ב-4 שנים נוספות ונקיטת סנקציות פליליות תהיה כפופה לשיקול דעתו של שר הביטחון

המפלגות החרדיות בדרך לרשימת הישג השיא שלהם בממשלה הנוכחית: בישיבה מיוחדת הערב בלשכת רה"מ הגיעו הנציגים החרדים, שר הביטחון ושרת המשפטים, להסכמות אופטימליות באשר לשינוי חוק הגיוס – כך חושף כתב ערוץ 2, יאיר שרקי.

ע"פ הדיווח, התיקון המתוכנן לחוק יכלול "תקופת ההסתגלות" שתוארך עד לשנת 2020, קרי: עוד ארבעה שנתונים של תלמידי ישיבות שייהנו מפטור מיידי, פטור שהיה אמור לפוג ב-2017. בנוסף, במידה והחרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס הרי שהסנקציות הפליליות לא יחולו אוטומטית כפי שנקבע בחוק הקודם, אלא אך ורק בהחלטת שר הביטחון. המשמעות: במידה והחרדים יהיו חברים בקואליציה – מה שקורה ע"פ רוב – השר ימנע את הפעלת הסנקציות.

כזכור, במפלגות החרדיות דרשו להכניס את התיקונים עוד לפני ההצבעה על התקציב. בעקבות האיום כונסו פגישות חדשות בנושא במטרה להגיע להסכמות, שימנעו את דחיית אישור התקציב.

ב'יש עתיד', מנגד, לא שוקטים על השמרים. לפני מספר ימים פרסמנו כי המפלגה קיימה ישיבת חירום בהשתתפות ח"כ יעקב פרי וח"כ עפר שלח (יש עתיד), שחר אילן – סמנכ"ל עמותת חדו"ש, ונציגי הפורום לשוויון בנטל. בישיבה הוחלט על חידוש המאבק למען השוויון בנטל.

"אנחנו יוצאים היום למאבק משותף על דמותה של החברה הישראלית. מה שמונח כאן על כף המאזניים הוא ביטול מודל צבא העם וגיוס לכולם, כפי שאנחנו מכירים אותו. זה מאבק על התפרים הבסיסיים ביותר של החברה הישראלית.

'זה מצב חירום לאומי ואנחנו לא מוכנים לשבת בשקט כאשר מערערים את עקרונות היסוד של מדינת ישראל. אנחנו נאבק בזה בממשלה, נאבק בזה בכנסת, נאבק בזה ברחובות ונאבק בזה בתקשורת. נאבק בכל מקום ונייצג את אזרחי ישראל המשרתים שבזכותם קיימת מדינת ישראל", נאמר בהודעת הסיכום של הישיבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.