"הישג מודיעיני מרשים": התגובות לחשיפת המנהרה

"המנהרה לא הייתה סיכון לתושבים": ראשי המועצות בדרום ושרי הממשלה מגיבים הבוקר לחשיפת מנהרת הטרור ע"י צה"ל

מהמועצה אזורית שער הנגב נמסר:
"בדקות האחרונות הותר לפרסום כי בסוף השבוע האחרון צה״ל נטרל מנהרה על גבול הרצועה במרחב שער הנגב. המנהרה אותרה לפני זמן רב ומאז מנוטרת ונמצאת במעקב. המנהרה אותרה הודות לאמצעים הטכנולוגיים החדשניים שצה״ל מפעיל בהצלחה מאז צוק איתן, ובתוכם המכשול. מהלך זה, כמו אחרים, מעיד על היכולות שצה"ל פיתח להתמודד עם איום המנהרות באזור, ועל כך אנו מברכים.
"אנחנו עומדים בקשר שוטף עם הצבא. אין שינוי בהנחיות לתושבים".

ממועצת שדות נגב נמסר:
"תושבים יקרים, הבוקר צה"ל נטרל מנהרת טרור בגבול הרצועה, שפניה מועדות לשטח ישראל, אך בכל שלב לא היוותה סיכון לתושבים. אנו מחזקים את ידי כוחות הביטחון בפעילותם הנחושה כנגד הטרור על כל סוגיו. המועצה נמצאת בקשר רציף עם הצבא ומעודכנת בזמן אמת במתרחש".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו:
"פותחים שבוע בהישג מודיעיני ומבצעי מרשים, עם השמדתה של מנהרת טרור נוספת, הארוכה והעמוקה ביותר שנחשפה עד כה. מנהרה שבחפירתה הושקעו מיליוני דולרים, כסף שבמקום להקל על מצוקת התושבים, טבע בחול. תושבי עזה, חמאס שורף את הכסף שלכם על מנהרות לשום מקום. על כולן נשים את היד".

השר יואב גלנט מסר: "חמאס משתמש בכסף שיועד לתרופות ושיקום הרצועה לבניית מנהרות טרור. צה"ל הוכיח שוב שההשקעה הזו לא משתלמת. חמאס צריך לחשב מסלול מחדש לאחר שדרכיו לטרור נחסמות מהאוויר, מהים ומהיבשה. אנו ערוכים, נמשיך להגן על אזרחי ישראל".
שר התחבורה ישראל כ״ץ: "ברכות לצה״ל על חשיפת ופיצוץ מינהרת טרור נוספת של החמאס, שחדרה לשטח ישראל מול מחנה ג’באליה. זוהי המינהרה החודרת הראשונה שנחשפה ופוצצה בגזרה הצפונית של עזה מאז צוק איתן ומראה בבירור: עידן איום המנהרות עומד להגיע לקיצו .נתמיד בהסרת איומים על ישראל בכל גזרה ומול כל גורם".

ח"כ חיים ילין  (יש עתיד), תושב עוטף עזה וראש מועצת אשכול לשעבר, אמר בתגובה על השמדת המנהרה:

"מברך את צה"ל על סיכול המנהרה והשמדתה. ארגון הטרור חמאס מאבד את הנשק האסטרטגי בו הוא משקיע שש שנים.

מתחת לאדמה יש רק חושך. ההפגנות של תושבי עזה צריכות להיות מופנות נגד החמאס. זה הכוח ששולט בכם ולא נותן לכם להתפתח. הבחירה בין חושך המנהרות מתחת לאדמה לאור התעשייה מעל הקרקע, היא בחירה שלכם".